بیانیه جمعی از وعاظ، روحانیون و سرپرستان هیئت‌های حسینی همدان درخصوص برگزاری برنامه‌ها و تجمعات مذهبی

جمعی از وعاظ، روحانیون و سرپرستان هیئت‌های حسینی همدان درخصوص برگزاری برنامه‌ها و تجمعات مذهبی بیانیه ای صادر کردند و در این بیانیه ضمن قدردانی از زحمات ایثارگرانه پزشکان، پرستاران، و کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از سرپرستان و مسئولان هیئت های حسینی بر استفاده از ظرفیت فضای مجازی و صدا و سیما در برگزاری مراسم دعا، مناجات تاکید کردند.

به گزارش عصر همدان؛ در این بیانیه آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم
محضر مردم شریف و مومن استان همدان
با سلام و صلوات بر محمد و ال محمد(ص)، با توجه به اینکه مدتی‌است فضای جامعه متاثر از شیوع ویروس کارونا می‌باشد و با عنایت به سئوالات مکرر و متعدد دوستداران و عاشقان اهلبیت عصمت و طهارت (ع) درخصوص برگزاری مراسم مذهبی و تجمعات دینی، روز دوشنبه مورخ ۱۳/۱۲/۹۸ جلسه‌ای در حضور نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان حضرت آیت الله شعبانی موثقی برگزار گردید و پس از بحث و تبادل نظر موارد زیر تصریح گردید که انتظار است انشالله تمامی سرپرستان هیئت‌های حسینی این موارد را مدنظر و نسبت به اجرای آن اهتمام داشته باشند.

۱- محبین اهل بیت (ع) همچون سایر مردم عزیز قدردان زحمات ایثارگرانه پزشکان، پرستاران، و کادر درمانی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی که همچون مدافعان حرم و امنیت کشور این روزها عاشقانه دراستای تامین سلامت و درمان مردم تلاش شبانه روزی دارند هستند.

۲- در خصوص برگزاری مراسم مذهبی و تجمعات دینی با عنایت به فرمایشات رهبری معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌‍ای (مدظله العلی ) در مراسم درخت کاری که تاکید فرمودند: ” از این دستورها نباید تخطی شود، چرا که خداوند ما را موظف کرده است در قبال سلامت خود و دیگران احساس مسئولیت کنیم، بنابراین هرچه به سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع این بیماری کمک کند، حسنه و هرچه به شیوع آن کمک کند، سیئه است.” به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و سلامت مردم تا اطلاع ثانوی برنامه‌های هیئت های حسینی برگزار نمی گردد.

۳- پیشنهاد می گردد سرپرستان و مسئولان هیئت های حسینی با استفاده از ظرفیت فضای مجازی و صدا و سیما نسبت به برگزاری مراسم دعا، مناجات به درگاه الهی و توسل به ائمه اطهار در فرصت بسیار مغتنم ماه رجب المرجب استفاده کرده و ضمن برقرارماندن ارتباط عموم مردم عاشق اهل بیت(ع) با هیئت‌ها و تجمعات دینی و مذهبی، برای سلامت مردم عزیز کشور و دفع بلا از جامعه مسلمین دعا نمایند.

۴- اعضای محترم هیات‌های حسینی با الگوگیری از سیره نورانی معصومین (ع) آمادگی دارند تا از تمام توان و ظرفیت قابل توجه خود در راستای کمک به حافظان سلامت و مددرسانی به مردم عزیز برای تامین سلامت آنان و رفع کمبودهای احتمالی استفاده نمایند.

در پایان از خداوند سبحان ضمن دعا برای فرج حضرت بقیه الله الاعظم ارواحنا له الفداء (عج)، طول عمر مقام معظم رهبری، صحت و سلامت همه مردم عزیز را مسئلت داریم .

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن فاضلیان (رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان)
حجت الاسلام والمسلمین محمد هادی نظیری(رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان همدان
حجت الاسلام والمسلمین سید مجتبی حسینی یمین
حجت الاسلام والمسلمین جعفر رحمانی
حجت الاسلام والمسلمین یاسر مظاهری
حاج محمد آزادجو
حاج حسین آزادجو
حاج مجتبی روشن روان
حاج علی اسدی
حاج مصطفی میرزایی
حاج احمد گلپریان
حاج مهدی روحی
حاج فرزاد پیرو

آخرین مطالب