فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد:

شهید محمد رسول رضایی با بغض مقدسش استکبارستیزی را در وصیتش به یادگار گذاشت

همزمان با سالگرد شهید محمدرسول رضایی، شهیدی که در وصیتنامه اش علاوه بر ولایتمداری با بغض مقدسش استکبارستیزی را به یادگار گذاشته بود، مراسم یادبودی بر گزار شد.

به گزارش عصر همدان؛ ۳۲ سال از شهادت شهید محمدرسول رضایی، همان شهید ۱۳ ساله اسدآبادی که قابی از تصویر شهادتش بر دیواره اتاق رهبر انقلاب نصب شده می گذرد و همچنان یاد و خاطرش در دل شهروندان اسدآبادی زنده و جاوید است.

به گونه ای که روز گذشته یکی از بانوان مدیر موفق و خوش فکر و انقلابی اسدآباد در مدرسه ای که به نام شهید هم مزین است، مراسم یادبودی برگزار کرد.

در این مراسم که هر طرف دیوارش را می نگریستی، نام و تصویری از شهید محمدرسول رضایی به همراه وصیت پر از حرفش پیدا بود؛ آنجا که گفته بود ” در تشییع جنازه ام پرچم آمریکا را آتش بزنید تا همه بدانند من ضد امریکایی و تابع ولایت هستم”.

در این مراسم یاد بود علاوه بر دانش اموزان، خانواده های آنان و مسئولان، مادر شهید محمدرسول رضایی هم حضور داشت.

این بانوی مدیر خوش فکر انقلابی تصویری از شهید بزرگ را بر لباس دانش آموزان چاپ کرده بود و با اجرای برنامه ای استکبارستیزی را به دانش آموزان درس می داد، به این گونه که سه دانش اموز با قرائت وصیت نامه شهید پرچم آمریکا را به آتش کشیدند و شعار مرگ بر آمریکا سردادند.

در این مراسم رئیس حوزه علمیه برادران شهرستان اسدآباد با بیان اینکه ملاک پروردگار عالم برای فضیلت بین بندگانش، داشتن علم، تقوا و مجاهدت فی سبیل الله است، اظهار کرد: برای مجاهدت در راه خدا باید علم و تقوا داشت.

حجت الاسلام هادی انتظاری با اشاره به مجاهدت شهدا در راه خداوند، افزود: شهدا عالمانه و با عقل راه مجاهدت را انتخاب کردند.

وی خطاب به مادران دانش آموزان، گفت: فرزندان خود را مجاهدت فی سبیل الله تربیت کنید تا ادامه دهنده راه شهدا باشند.

حجت الاسلام انتظاری همچنین خطاب به دانش آموزان گفت: خداترس باشید و علم و دانایی رابه خاطر خداوند فرا بگیرید و هرکاری که از جمله تحصیل و زندگی انجام می‌دهید، مجاهده در راه خدا باشد، در غیر این صورت ضرر خواهید کرد.

فرمانده سپاه ناحیه اسدآباد هم با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمدرسول رضایی، اظهار کرد: شهید محمدرسول رضایی در وصیتش که همراه با بغض مقدس و کینه و دشمنی از آمریکاست، انزجار خود را از آمریکا نشان داد و درس استکبارستیزی به ما آموخت.

سرهنگ امیدعلی الیاسی با بیان اینکه ۷۰ هزار شهید در وصیتنامه شان بر ولایتمداری و تابع ولایت فقیه بودن تأکید کرده اند، افزود: شهدا از دانش آموزان می خواهند که درس بخوانند و با کسب علم و موفقیت در راه خدا مبارزه با دشمن را فراموش نکنند.

در پایان این مراسم دانش آموزان با شعار زنده و جاوید باد یاد شهیدان ما، یاد و خاطره شهیدان را زنده و با شعار ” ای رهبر آزاده آماده ایم آماده” در رکاب بودن با ولایت را به نمایش گذاشتند و همچنین با شعار “مرگ بر آمریکا” یک باردیگر انزجار و نفرت خود را از دشمن و استکبار جهانی نشان دادند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب