بیشترین بازدیدها

یادداشت

محلات همدان مجهز به تیم های واکنش اضطراری شدند

وحید علی ضمیر اظهار کرد: این طرح در راستای بهره مندی از ظرفیت ساکنان محلات در زمینه آمادگی، واکنش و بازسازی پس از حوادث، کاهش خطرات احتمالی و ایجاد شبکه های ارتباطی مدیریت بحران در محلات اجرا می شود.

وی اضافه کرد: در این طرح سه مقوله آموزش، ساماندهی و تجهیز داوطلبان محلات به اجرا گذاشته شد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان افزود: در همین راستا آموزش چهره به چهره در محلات را آغاز کرده ایم و هادی غروی از مدرسان زبده و با تجربه جمعیت هلال احمر کشور نیز در حوزه کمک های اولیه آموزش های لازم را ارایه می دهد.

وی تشکیل تیم های مدیریت بحران و واکنش اضطراری در محلات مختلف شهر همدان را امری مهم دانست و گفت: توانمندسازی شهروندان در پاسخگویی و مقابله مناسب با اثرات ناشی از بروز حوادث طبیعی یکی از برنامه های اجرایی مدیریت شهری همدان است.

علی‌ضمیر اضافه کرد: تشکیل و سازماندهی تیم های واکنش اضطراری می تواند از خسارت ها به طور قابل توجهی پیشگیری کند.

وی با تاکید بر توجه جدی به نقاط آسیب پذیر گفت: باید از تمام ظرفیت های محلات در پیشگیری و کاهش آسیب ها به هنگام بروز حوادث بهره مند شد.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان مشارکت مردم در طرح های مدیریت شهری را یکی از رویکردهای اصلی شهردار همدان دانست و گفت: تشکیل تیم های داوطلبی ‘دوام’ نیز یکی از اقدام های اجرایی شهرداری همدان در محلات است که به طور کلی به صورت تیم های امداد و نجات، مهار آتش، اطلاعات، هدایت پناهجویان و زندگی تفسیم میشوند که هر تیم وظایف مختص خود را دارد.

شهر همدان دارای ۷۴ محله با بیش از ۵۰۰ هزار تن جمعیت شهری است.

آخرین مطالب