منع مصرف قلیان در سفره‌خانه‌ عامل رواج آن در معابر عمومی است

به گزارش عصر همدان،‌ حمید بادامی‌نجات صبح امروز در صحن شورا اظهار کرد: امروزه مصرف قلیان در بین جوانان و خانواده‌ها به عنوان یک سرگرمی و تفریح تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه اکنون قلیان‌کشی دروازه‌ای برای ورود بسیاری از جوانان به دنیای دخانیات و مصرف دیگر مواد مخدر محسوب می‌شود، افزود: مصرف قلیان در سفره‌خانه‌های سنتی و قهوه‌خانه‌ها را باید از مقررات ممنوعیت استعمال دخانیات در اماکن عمومی مستثنی دید.

نائب رئیس شورای شهر ادامه داد: محدودکردن مصرف قلیان در تمامی سفره‌خانه‌ها موجب زیرزمینی‌شدن این عمل شده و این مسأله منجر به بروز مشکل در اماکن و معابر عمومی خواهد شد.

وی با بیان اینکه غیرمجاز شدن مصرف قلیان در سفره‌خانه‌‌ها مشکل را حل نخواهد کرد، گفت: باید به دنبال راهکار مناسب و جوابدهی بود که آموزش شهروندی و تعریف سرگرمی‌های سالم  و مناسب برای جوانان و خانواده‌ها از جمله این موارد است.

بادامی‌نجات اضافه کرد: مصرف قلیان به هر علتی در برخی از خانواده‌ها وجود داشته و اگر در گذشته مصرف قلیاندر بین افراد مسن‌تر بود امروز شاهد استفاده آن در بین نوجوانان و جوانان هستیم.

وی با تأکید بر پیدا کردن راهکارهایی مناسب، تصریح کرد: دستگاه‌های مرتبط با همکاری خود خانواده‌ها برای رفع این معضل پنهان اجتماعی باید سریع‌تر چاره‌ای بیاندیشند.

نائب رئیس شوار با قدردانی از عوامل زحمتکش نیروی انتظامی که همدان را جزو امن‌ترین شهرهای کشور کرده‌اند، بیان کرد: مشاهده گروه‎های دوستانه و خانوادگی که در پارک‌ها و کنار خیابان‌ها مشغول استعمال قلیان هستند، معضلی است که نیروی انتظامی می‌تواند این مشکل را در حوزه پژوهش خود مورد بررسی قرار داده و راهکارهایی برای حل آن پیش بینی کند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب