بیشترین بازدیدها

یادداشت

طرح برخورد با پلاک‌های کثیف خودرو در همدان آغاز شد

به گزارش عصر همدان،  سید جواد حسینی بیان کرد: بی توجهی به نظافت خودرو به ویژه پس از بارندگی موجب کثیف و ناخوانا شدن پلاک وسیله نقلیه می شود.

وی اضافه کرد: کثیف کردن یا کثیف نگهداشتن پلاک خودرو تخلف محسوب شده و طبق قانون مالک خودرو ۶۰۰ هزار ریال جریمه می شود.

رئیس عملیات پلیس راهور همدان درباره علت حساسیت پلیس به پلاک های کثیف توضیح داد: در صورت بروز سانحه رانندگی، ایجاد مزاحمت و ناامنی، شناسایی و ردیابی این قبیل خودروها به علت کثیف بودن پلاک دشوار و در مواردی ناممکن است.

سرگرد حسینی هدف پلیس راهور از برخورد با این قبیل تخلف ها را توجه به حقوق شهروندی و جلوگیری از جولان رانندگان متخلف در سطح شهر عنوان کرد.

وی بیان کرد: چنانچه پلاک خودرو بر اثر بارندگی کثیف، گل‌آلود و ناخوانا ‌شد راننده باید نسبت به تمیز کردن آن اقدام کند در غیر اینصورت اعمال قانون می شود.

رئیس عملیات پلیس راهور همدان گفت: برخی رانندگان به بهانه بارندگی از تمیز کردن پلاک خودداری کرده و با این کار درصدد دور زدن قانون و فرار از جریمه هنگام ارتکاب تخلف هستند.

سرگرد حسینی اظهار داشت: یک هزار و ۲۰۰ دستگاه وسیله نقلیه به علت کثیف بودن پلاک خودرو در هشت ماهه امسال اعمال قانون شدند.

وی درباره مخدوش کردن پلاک خودرو نیز بیان کرد: این اقدام جرم محسوب شده و برای متخلفان پرونده قضایی تشکیل می شود.

وی اضافه کرد: امسال ۱۲ راننده به علت مخدوش کردن پلاک خودرو توسط عوامل پلیس راهور همدان شناسایی و پرونده آنها تحویل مرجع قضایی شد.

منبع:ایرنا

آخرین مطالب