کاپوتاژ رایگان برای زائران کربلا

به گزارش عصر همدان،‌ جمال خشوعی اظهار کرد: با توجه به نزدیکی اربعین حسینی و آمادگی سازمان‌های مربوطه برای تسهیل اعزام کامیون‌های حامل کالای موکب‌های مستقر در کربلا، گمرک نیز مانند گذشته به‌ صورت شبانه‌روزی به خدمت‌رسانی مشغول است.

وی افزود: از ابتدای مهرماه تاکنون ۱۸۲ کامیون از رویه خروج موقت در گمرک همدان استفاده کرده و نسبت به اخذ مجوز خروج اقدام کردند.

مدیرکل گمرک همدان با اشاره به اینکه زمان تعیین‌شده برای اظهار و صدور پروانه دیجیتال به‌ شرط تکمیل مدارک نیم ساعت از زمان اظهار است، تصریح کرد: البته هزینه‌ای در گمرک برای کاپوتاژ از زائران اخذ نمی‌شود.

وی با اشاره به اینکه تعداد اظهار خروج موقت از ابتدای تا ۲۵ مهرماه ۱۸۲ فقره بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۴ درصد رشد داشته است، ادامه داد: ۱۶ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۸۱۷ کیلوگرم کالا خروج موقت داشتند که ۲ هزار و ۸۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

خشوعی تصریح کرد: در این مدت از نظر ارزش دلاری نیز ۴ میلیون و ۹۹۳ هزار و ۵۰۶ دلار خروج موقت صورت گرفته که  ۱۵۹ درصد رشد را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: ازنظر ریالی نیز ۲۰۹ میلیارد و ۷۲۷ میلیون و ۲۵۲ هزار ریال در این مدت خروج موقت داشتند که ۲۲۰ درصد رشد داشته است.

آخرین مطالب