بیشترین بازدیدها

یادداشت

معاون خدمات شهری شهرداری همدان:

شهرداری همدان آماده خدمت رسانی به زائران اربعین

آخرین ویرایش در:
معاون خدمات شهری شهرداری همدان گفت: این شهرداری با آماده باش کامل در ایام اربعین حسینی در داخل شهر، مرز خسروی و شهر کربلا به زائران اربعین خدمات رسانی می‌کند و برنامه‌ریزی لازم برای استقبال از آنها صورت گرفته است.

به گزارش عصر همدان؛ وحید علی ضمیر با علام خبر آمادگی شهرداری همدان در خدمت رسانی به زائران اربعین افزود: با توجه به اینکه شهر همدان در مسیر راه کربلا و محل عبور کاروان‌های حسینی قرار دارد، باید آماده‌سازی شرایط به منظور پذیرایی از زائران در این شهر به عنوان مسیر عبور، استفاده از تجهیزات مدیریت شهری و فضاسازی مسیرهای ورودی با هدف ارتقای کیفیت خدمات به زائران انجام شود.

وی با بیان این که برنامه‌ریزی لازم برای برپایی موکب‌هایی برای خدمت‌رسانی مطلوب به زائران عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی صورت گرفته است، ادامه داد: این موکب‌ها هم در محل ورود زائران به همدان در بوستان نماز جنب مسجد راه کربلا و در میدان امام حسن(ع) جنب مسجد امام حسن(ع) و بوستان شهروند برپا می شود.

معاون خدمات شهری شهرداری همدان اظهار داشت: این مجموعه در سال‌های اخیر خدمات گسترده و مهمی برای میزبانی از زائران اربعین حسینی برنامه‌ریزی و اجرا کرده است که امسال نیز در جهت ارتقا کیفیت خدمات با توجه به افزایش سه برابری زائران و استقبال هموطنان از پیاده روی اربعین، تدابیر لازم اندیشیده شده و ضمن ارائه خدمات به زائران در مسیر رفت، در مسیر برگشت نیز تمهیدات لازم برای اسکان، استراحت، استحمام و پذیرایی از آنها مورد توجه قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه تجربه سال‌های گذشته نشان داده با توجه به حجم بالای خروج زوار از مرز در مسیر برگشت نیاز به ارائه خدمات بهتر و شایسته‌تر وجود دارد ادامه داد: پاک‌سازی و تنظیف مسیرها، آماده بودن سرویس‌های بهداشتی در پارک‌های مسیر تردد و همچنین فضاسازی شهری با نصب نمادها و بنرهای مرتبط با این ایام، نصب تابلوهای جهت نما ویژه راهنمای زائران و پذیرایی و اسکان به عنوان بخشی از خدمات ستاد اربعین از جمله این اقدامات است.

علی ضمیر ادامه داد: تعریض کندروی کنار بوستان نماز برای جلوگیری از ایجاد ترافیک، آسفالت‌ریزی مسیرهای تردد، تجهیز، آماده سازی و استفاده از تمام ظرفیت‌های اقامتگاه‌های شهرداری برای خدمت‌رسانی به زوار عتبات عالیات جهت استراحت و اسکان، از برنامه‌های پیش بینی شده این نهاد است.

وی با بیان اینکه تعدادی از اتوبوس‌های سازمان مدیریت حمل و نقل بار و مسافر و گروه عملیاتی آتش نشانی در مرز خسروی مستقر می‌شوند اظهار داشت: خدمات رسانی به زائرین اربعین حسینی با کیفیت بیشتری انجام خواهد شد.

انتهای پیام/

آخرین مطالب