رزمنده دوران دفاع مقدس به ۱۱ نفر حیات دوباره بخشید

به گزارش عصر همدان،‌ عباس آذرهمایون اظهار کرد: در اقدامی خداپسندانه خانواده مرحوم حسن بابایی اعضای بدن او را که دچار مرگ مغزی شده بود، به ۱۱ نفر اهدا کردند.

وی با بیان اینکه مرحوم بابایی ۴۶ ساله داشت و در بیمارستان امام خمینی تهران دچار مرگ مغزی شده بود گفت: خانواده آن مرحوم موافقت کردند تا با اهدای اعضای عزیزشان شامل اعضای اصلی و حتی نسوج، کاری بزرگ و باقیات‌الصالحات برای بیمار خود داشته باشند.

رئیس مجمع خیران سلامت ملایر با بیان اینکه اهدای عضو نماد فداکاری و ایثار خانواده‌های ایرانی برای نجات بیماران است افزود: ترویج این ایثار نیاز به فرهنگسازی و اطلاع‌رسانی هر چه بیشتر و بهتر به مردم دارد.

 وی با بیان اینکه از ابتدای امسال پنج مورد اهدای عضو در ملایر انجام شده است؛ گفت: با موفقیت شهرداری قطعه‌ای با عنوان نام‌آوران در بهشت هاجر ملایر برای دفن اهداکنندگان عضو اختصاص یافته است، البته دفن اهداکنندگان در این مکان به صورت اختیاری و با موافقت خانواده‌های آنها انجام می‌شود.

 گفتنی است مرحوم بابایی از رزمندگان دوران دفاع مقدس و از همرزمان شهید حسن تهرانی‌مقدم بود؛  دو فرزند از او به یادگار مانده است.

آخرین مطالب