بیشترین بازدیدها

یادداشت

فرمانده سپاه ناحیه نهاوند:

راهبرد مقاومت باعث عزت و پیشرفت انقلاب اسلامی‌شده است/ انقلاب اسلامی ادامه دهنده قیام عاشورا

فرمانده سپاه نهاوند گفت: در طول ۴ دهه از پیروزی انقلاب اسلامی راهبرد مقاومت باعث حرکت انقلاب اسلامی به سمت جلو بوده است و باوجود همه دشمنی‌ها این راهبرد عزت و سربلندی را برای انقلاب به ارمغان آورده است.

به گزارش عصر همدان؛ سرهنگ حسن مرادی پیش از ظهر امروز در مراسم قدردانی از مربیان دفاعی این شهرستان ضمن تسلیت فرارسیدن ایام محرم گفت: ما امروزه با جمعیتی از دانش آموزان مواجه هستیم که زمان دفاع مقدس را ندیده و درک نکرده‌اند و این وظیفه ماست که ضمن آشنا کردن آن‌ها با آن زمان و روایت جنگ و همچنین آموزش مسائل اولیه نظامی آن‌ها را تعلیم دهیم و تربیت کنیم.

وی اظهار داشت: با نگاهی به تاریخ ۱۴۰۰ ساله اسلام می‌بینیم که سه انقلاب اصلی و بزرگ رخ‌داده است، انقلاب پیامبر گرامی اسلام (ص)، انقلاب امام حسین (ع) و انقلاب اسلامی ایران که این انقلاب‌ها ویژگی‌هایی داشته‌اند.
فرمانده سپاه نهاوند افزود: اگر اهداف انقلاب اسلامی ایران را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که این انقلاب دنباله‌رو انقلاب امام حسین (ع) است.

وی ادامه داد: این انقلاب اسلامی مؤلفه انقلاب ملی است چون به‌عنوان یک راهبرد در حال پیشرفت است و با یاری خدا این انقلاب به دست صاحب اصلی آن حضرت ولی‌عصر (عج) خواهد رسید.

مرادی گفت: در طول این ۴۰ سالی که از عمر بابرکت انقلاب اسلامی ایران می‌گذرد، یک راهبرد اصلی به نام مقاومت انقلاب را جلو برده است و اگر به همین قضایای دو ماه اخیر مانند دیدار نخست‌وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب و عدم توجه ایشان به پیام رئیس‌جمهور آمریکا، انهدام پهباد جاسوسی آمریکایی و توقیف کشتی انگلیسی نگاه کنیم، می‌بینیم که راهبرد مقاومت باعث این عزت و پیروزی‌ها شده است.

وی اظهار داشت: در طول این ۴۰ سال هرگاه راهبرد مقاومت را دنبال کردیم پیروز شدیم و شواهد زیادی در تاریخ مانند اتفاقات زمان انقلاب، زمان دفاع مقدس، فتنه‌های گوناگون، جنگ‌های روانی و رسانه‌ای گواه این مطلب است که راهبرد مقاومت تنها راه مقابله با تهدیدها خواهد بود.

فرمانده سپاه نهاوند گفت: راهبرد مقاومت باعث شد دشمنان در جنگ‌های نیابتی به اهدافشان نرسند و پیروزی‌های جبهه مقامت در این جنگ‌ها موجب افزایش قدرت انقلاب اسلامی در جهان شد.

وی با اشاره به تداوم حرکت انقلاب اسلامی در مسیر عاشورا افزود: در واقعه عاشورا سه جریان جلوی امام حسین (ع) ایستادند که اولین جریان کینه‌توزانی بودند که نسبت به اسلام و پیامبر (ص) و خاندان او دشمنی داشتند دومین جریان خوارج بودند و سومین جریان کسانی بودند که مانند توابین تردید کردند و با بی‌بصیرتی به‌موقع وارد عمل نشدند و امام را تنها گذاشتند.

مرادی گفت: امروزه این جریان سوم در دوران ما نیز وجود دارند و این‌ها همان کسانی هستند که می‌گویند چرا به جبهه مقاومت کمک کنیم و از این‌جور حرف‌ها می‌زنند و آب به آسیاب دشمن می‌ریزند.

وی خطاب به مربیان افزود: وظیفه شما سنگین است و باید جوانانی تربیت کنید که نتیجه آن پرورش امثال شهید حججی‌ها باشد.

فرمانده سپاه نهاوند در پایان گفت: امروز باید دغدغه داشته باشیم و دید روشنگری و بصیرت افزایی برای دانش آموزان ایجاد کنیم به‌گونه‌ای که شخص در این فضای ملتهب، قدرت تشخیص حق و مقابله با باطل را داشته باشد.
انتهای پیام/س

آخرین مطالب