استاندار همدان:

آبرسانی سیار به بیش از ۲۰۰ روستای همدان/ باید شهر را به سمت اراضی غیرقابل کشاورزی انتقال دهیم

استاندار همدان با بیان اینکه تاکنون به بیش از ۲۰۰ روستای همدان آبرسانی شده است، گفت: باید شهر را به سمت اراضی غیر قابل کشاورزی گسترش دهیم.

به گزارش عصرهمدان؛ علیرضا قاسمی‌فرزاد، استاندار همدان صبح امروز در نشست خبری به مناسبت ایام الله دهه مبارک فجر همدان در سالن شهدای استانداری گفت: پیگیری میدانی مسائل و مشکلات در استان به خوبی نمایان است و حضور مدیران در سامد که ارتباط مستقیم با مردم است در رفع مشکلات گره گشا بوده است.

وی افزود: در جلب اعتماد عمومی، بومی گزینی و‌‌ جوان‌گرایی مدیران را در دستور کار داشتیم که استمرار هم دارد، مردمی سازی حاکمیت در دستور کار است.

استاندار همدان ادامه داد: در سیاست های رئوس آن دانش بنیان کردن و تامین زمین برای مسکن، ساماندهی بازار، توسعه صادرات در دستور کار قرار گرفته است.

قاسمی‌فرزاد تاکید کرد: ۱۱۹ واحد تولیدی احیا شده است، در حوزه دانش بنیان اقدامات خوبی صورت گرفته و در بحث تشکیل کمیته های دانش بنیان نیز نگاه ویژه‌ای شده است.

وی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۱ حدود ۹۵۶ پروژه افتتاح با اعتبار ۳۵۰۰میلیارد تومان و ۱۵۰ پروژه و اعتبار ۸۵۲ میلیارد تومان کلنگ زنی می شود.

وی تاکید کرد: ۳۱۴۱ پروژه با اعتبار ۱۱ میلیارد تومان در دست اجراست.

استاندار ادامه داد: تلاش کردیم ارتباط مستقیم با مردم داشته باشیم تا رضایت عمومی و سرمایه اجتماعی را حفط کنیم، حضور مدیران در سامد همگی در راستای جلب اعتماد عمومی است.

قاسمی فرزاد افزود: سیاست های دولت سیزدهم در خصوص اشتغال دانش بنیان کردن قسمت ها را داشته ایم و تهیه زمین برای طرح مسکن ملی، ضرورت تسهیل در روند سرمایه گذاری و پیش تازی شرکت های دانش بنیان در دستور کار قرار گرفته است.

وی گفت: صدور پروانه ها با سرعت بیشتری صورت می گیرد و حداکثر یک ماه طول بکشد، پیگیری اجرای طرح مسکن ملی که در ۳۱ شهرستان تعیین تکلیف شده است.

قاسمی فرزاد تصریح کرد: در چند نقطه اراضی در دست اقدام و شهر حورا نیز مدنظر است که سعی می شود شهر به سمتی گسترش پیدا کند که زمین ها برای کشاورزی مرغوب نباشند، بیش از ۱۲۰۰هکتار زمین مد نظر این شهر است.

وی افزود: در پروژه آبرسانی نیز تلاش های فراوانی صورت گرفته است که با تخصیص اعتبار بعد از ۱۷ سال به سرانجام رسید، در مدیریت بحران کم آبی از چاه های کشاورزی استفاده شد و ۷۲ حلقه چاه در اختیار ما قرار گرفت، همزمان برای ۳۰ حلقه چاه اقدام شد.

وی گفت: تکمیل شبکه انتقال آب که حدود ۱۰ کیلومتر انجام شد و ۶۸ درصد باقی مانده حداقل ۲۴ ماه وقت نیاز داشت که با اقدام جهادی ظرف یک ماه به اتمام رسید.

قاسمی فرزاد در پاین عنوان کرد: بیش از ۲۰۰ روستا که با تانکر آبرسانی می شدند رفع مشکل شد.

انتهای پیام/ آ

آخرین مطالب