مادر شهید علی رستگاری‌صباح به دردانه‌ی شهیدش پیوست

ظهر امروز مراسم خاکسپاری مادر بزرگوار شهید والامقام علی رستگاری‌صباح در جوار فرزند شهیدش واقع در گلزار شهدای روستای رباط زعفرانیه شهرستان بهار برگزار شد.

به گزارش عصرهمدان؛ با نهایت تأسف و تأثر اطلاع یافتیم مادر بزرگوار شهید والامقام علی رستگاری‌صباح دار فانی را وداع گفت و به دردانه شهیدش ملحق شد.

رجاء واثق داریم که تربیت فرزندنی برومند چون شهید علی رستگاری‌صباح در دامن این بانوی مؤمنه، صبور و فداکار او را در اجر فراوان مجاهدت‌های فرزندش سهیم و متنعم خواهد نمود.

با ادای احترام به مقام پرمعنویت این مادر بزرگوار، این ضایعه بزرگ را به مردم شریف روستای رباط، بیت معزز شهید علی رستگاری، دیگر وابستگان ایشان تسلیت گفته و از درگاه خداوند رحمان و رحیم برای این مادر صبور، علو درجات و بهشت برین و برای بازماندگان صبر و اجر و سلامتی مسألت می‌نماییم.

امید است روح پاک و مطهر ایشان در جوار فرزند شهیدش، سر سفره ائمه طاهرین (علیهم‌السلام) مهمان گردد.

شهید سرافراز بسیجی، علی رستگاری صبا در تاریخ اول شهریور ۱۳۵۰ در روستای رباط زعفرانی از روستا‌های سرسبز و کوهستانی شهرستان بهار در خانواده‌ای کشاورز و باغدار به دنیا آمد.

شهید والامقام “علی رستگاری صباح” تا سوم راهنمائی درس خواند و پس از آن وارد دانشگاه جبهه‌ها گردید تا در دانشگاه عشق و عرفان تحصیل نماید و چه زود مراحل تکامل و تعالی خود را طی کرد.

او با بصیرتی بالا، در جهادی مقدس وارد شد که در یک سوی آن تمامی استکبار جهانی با هیمنه پوشالی خود برای نابودی انقلاب نوپای اسلامی صف بسته بودند و از طرفی ملتی مصمم با اعتقاد به اسلام ناب محمدی تا پای جان برای تحقق آرمان‌های خود ایستاده بودند.

با آغاز سال ۱۳۶۵ کوچک مرد دلاور خطه مردخیز الوند که هنوز پانزده سالگی را تمام نکرده بود که با خیل شهادت طلبان بسیجی به سوی دیار عاشقان روانه شد تا قلاویزان را نردبان عروج عارفانه اش کند و شقایقی در دشت وسیع عشق و ایثار باشد.

۲۷ اردیبهشت سال ۱۳۶۵ بود که در دفاع از سنگر‌های اعتقاد و ایمان در مرز‌های نور و ظلمت در مقابله با خصم متجاوز، دلیرانه با سلاح عشق و ایمان جهاد مقدس را با تقدیم جان عزیز خود معنا بخشید و تا آخرین رمق و آخرین گلوله در هجوم وحشیانه لشگر کفر، نفاق، ظلم و ستم به دشت مهران در محور عملیاتی قلاویزان جنگید و با جان و تنی خسته و خون آلود از تیر و ترکش‌های دشمن بعثی آسمانی گردید و زندان تنگ کالبد خاکی را رها و به ملکوت عروج نمود و پیکر پاک این شهید والامقام در بلندای دامنه الوند قهرمان در روستای رباط زعفرانی آرمید تا از بلندای الوند، زمینیان را نظاره گر باشد.

شهید رستگاری صباح با آسمان متولد شد، با خورشید به بلوغ رسید، در نوجوانی زیر سایه به کمال رسید و به پابوس آیینه‌ها رفت.

انتهای پیام/ق

آخرین مطالب