در خطبه های نماز جمعه استان همدان مطرح شد؛

مسئولان برای پیگیری مشکلات در بین مردم‌ باشند/ ضرورت اجرای جهاد تبیین با زبان روز

آخرین ویرایش در:
شماری از ائمه‌ جمعه استان همدان گفتند: مسئولان باید ضمن کنترل گرانی به فکر باشند که در هر مغازه یک کالا قیمت متفاوتی نداشته باشد.

به گزارش عصرهمدان؛ نماز عبادی سیاسی جمعه ظهر امروز در میعادگاه‌های نمازجمعه سراسر استان همدان اقامه شد.

همدان

حجت‌الاسلام سیدحسن فاضلیان ظهر امروز در خطبه‌های نمار جمعه خواستار کنترل گرانی و تورم از سوی مسئولان دولت شد و اظهار کرد: مسئولان باید ضمن کنترل گرانی به فکر باشند که در هر مغازه یک کالا قیمت متفاوتی نداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه ضرورت دارد مسئولان مملکت گرانی و تورم را با بازرسی‌های مداوم و مستمر کنترل کنند، اظهار کرد: مسئولان با تدابیر لازم این مشکلات را برطرف کنند.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه ایام‌الله دهه فجر از ۱۲ بهمن سالروز ورود حضرت امام خمینی(ره) به ایران آغاز می‌شود اظهار کرد: فضاسازی شهری، روستایی، محلی، اداره‌ای، بازار و همه مراکز متناسب با جشن انقلاب باید صورت گیرد.

وی با اشاره به در پیش بودن ولادت امام جواد(ع) و امام علی(ع) و لزوم فضاسازی در سطح استان همسو با جشن ولادت ائمه(ع) و سالگرد پیروزی انقلاب اسلام ادامه داد: هر خانه و هر فروشگاه یک پرچم مقدس جمهوری اسلامی را برافراشته کند تا پاسخی باشد به توهین‌کنندگان به این پرچم مقدس.

فاضلیان تصریح کرد: علاوه بر برپایی جشن، خدمات دولتی به مردم ارائه شود مانند بخشش جرائم بانکی، عوارض شهرداری، ارائه خدمات رایگان، پخت و توزیع نان رایگان.

وی با بیان اینکه مردم در دهه فجر شیرینی انقلاب را با تمام وجود حس کنند گفت: هر اداره، بازار و اصناف هر چه می‌توانند دهه فجر را گرامی‌ داشته و بزرگ بدارند.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به ضرورت صرفه‌جویی در انرژی تاکید کرد: حتی اگر برخی از شهرها و مناطق ما مشکل کمبود گاز، برق و آب نداشتند باز هم صرفه‌جویی باید صورت گیرد چراکه دستور قرآن است و باید در همه شرایط مانع اسراف شویم و بهینه مصرف کنیم.

نهاوند

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: مردم با دست خالی، انقلاب را با پیروی از امام خمینی (ره) به پیروزی رساندند و در این راه هزینه دادند و در مقابل فتنه ها ایستادند و در دفاع مقدس هم همه چیز خودشان را دادند و همیشه پای کار بودند.

وی ادامه داد: خداوند در حوادث گوناگون کشور پشتیبان مردم مومن ایران اسلامی بوده است و مردم نیز حقا خوب در این سالها در همه عرصه ها حضور داشتند.

امام جمعه نهاوند افزود: ضرورت جهاد تبیین با زبان روز مردم در بیانات رهبر انقلاب تاکید شده است و این بیان قرآن است.

وی گفت: باید واقعیت ها را بگوییم و وظیفه خود را انجام دهیم و در مقابل این همه دروغ و شبهه افکنی رسانه های ضد انقلاب باید واقعیت ها را تبیین کنیم و روشنگری کنیم.

حجت الاسلام مغیثی اظهار داشت: در جنگ ترکیبی تمام عیار هستیم از نظر عقیدتی، اخلاقی، سیاست، رسانه ها و در همه عرصه ها دشمن با تمام توان به میدان آمده است.

وی با اشاره به اقدامات اخیر اروپایی در اهانت به قرآن گفت: توهین به قرآن و مقدسات به بهانه آزادی بیان دروغ است چون مگر کسی در اروپا می‌تواند از اسلام دفاع کند یا بر ضد صهیونیست ها کاری کند؟

امام جمعه نهاوند بیان کرد: اروپایی ها در جایی که به اسلام توهین می شود بهانه آزادی بیان را عنوان می کند ولی اگر کسی خلاف نظر آنها حرفی بزند سریعا برخورد می‌شود.

وی با اشاره به فرارسیدن دهه فجر اظهار داشت: در این دهه باید جشن های پیروزی انقلاب در مساجد و به صورت مردمی برگزار شود و مسئولان در مساجد حضور یابند و گزارش کارهای انجام شده را بدهند و از نزدیک با کمبودهای آن محل آشنا شوند و برای حل این مشکلات پیگیری لازم را انجام دهند.

حجت الاسلام مغیثی در پایان گفت: لزوم حفظ وحدت و خدمت رسانی هر چه بیشتر به مردم در این دهه و سرانجام حضور پرشور در راهپیمایی ۲۲ بهمن مورد تاکید سخنرانان در این مراسم ها باشد.

اسدآباد

حجت‌الاسلام علی سیاح، امام جمعه موقت اسدآباد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته هفتم بهمن ماه این شهر با تأکید و توصیه نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان، اظهار کرد: مراقب باشید با چه کسی و یا کسانی نشست و برخواست دارید، خوراک و رفتارتان چیست.

امام جمعه موقت اسدآباد بااشاره به عظمت و برکات ماه مبارک رجب، تصریح کرد: رجب نام نهری است در بهشت که از عسل شیرین‌تر و از شیر سفیدتر است و این نهر از آن کسانی که در ماه رجب یک روز را روزه بگیرند.

وی بااشاره به اعتکاف یکی از اعمال این ماه، گفت: ثبت نام برای انجام این عمل اغاز شده و برخی از افراد توان پرداخت هزینه ثبت‌نام آن را ندارند که خیرین و نیکوکاران و کسانی که خیرات برای اموات خود دارند، می‌توانند در این راه هزینه کنند و در اعتکاف معتکفین سهیم باشند.

حجت‌الاسلام سیاح بااشاره به قرار گرفتن در آستانه دهه فجر انقلاب و تبریک این ایام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این دوران، خاطرنشان کرد: خداوند ۱۲۴ هزار پیغمبر ص برای مردم فرستاده که هر کدام از آنان در دوران خود با طاغوت‌هایی مبارزه کردند و امروز بعداز سال‌ها هنوز با سلطه در جنگیم و آنان می‌خواهند نور خدا را خاموش کنند.

وی ادامه داد: کسی که دم از شهادت، ولایت و راه شهدا می زند باید پیرو راه ولایت باشد و در ان مسیر باشد، در غیر این صورت دروغ می گوید.

امام جمعه موقت اسدآباد بااشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی، گفت: امروز برخی از مسئولان ما دچار خودتحقیری شده‌اند، یعنی با دست خود بر سر می‌زنند که هیچی نیستیم.

وی بااشاره به آمار جهانی در بحث صنعتی، گفت: در زمان طاغوت آمار صنعت ایران ۶۴ بوده این درحالی است که رتبه ۱۹ را داریم.

حجت‌الاسلام سیاح گفت: در تولید علم رتبه ایران ۴ و در پزشکی رتبه ۶ را دارد، در حالی که کشور ما هیچ رتبه علمی نداشت.

وی بااشاره به ترویستی خواندن سپاه، گفت: امروز دشمن نقطه‌ای را هدف قرار داده که امنیت مردم را تأمین و حتی خدمات مهمی در زلزله، سیل، کرونا ارائه می‌کند.

امام جمعه موقت اسدآباد بااشاره به خدمت سپاه به مردم و انقلاب، گفت: در جنگ ۸ ساله سپاه با تمام توان خود با کمک ارتش و انتظامی یک وجب از خاک ایران را به دشمن نداد و در ناامیدی و شکست داعش مجاهدت کرد.

وی با تأکید بر اینکه باید قدر سپاه را دانست و گفت: امروز جنایتکارانی که مردم را به خاک و خون می‌کشند، سپاه را تروریست دانسته و این نشان می‌دهد که آنان می‌دانند کجا را هدف قرار دهند البته مردم باید هوشیار باشند.

حجت‌الاسلام سیاح با انتقاد از مسئولان اداره آبفا در عدم مدیریت آب و قطعی‌های مکرر آن، گفت: مردم از قطعی آب در ساعات ۹، ۱۰، و ۱۱ شب گلایه دارند و برای کارهای شرعی به اب نیاز دارند، مدیریت کنید.

بهار

خطیب جمعه شهرستان بهار در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بهار با سفارش همگان به تقوای الهی با تاکید برگمشده امروز بشریت اظهار کرد: بشریت هدف خلقت و مسیر حرکت را گم کرده است، خداوند انسان را هدفمند خلق کرده و باید انسان که اشرف مخلوقات است در مسیر هدف حرکت کند و تربیت صحیح باید منطبق بر فطرت باشد نه اینکه وابسته به دنیا، مادیات، شهوت و هوای نفس باشد.

حجت الاسلام رضا مصباح گفت: خدا به انسان کرامت داده و با مهر و محبت خود خلق کرده و قرآن واهل بیت(ع) را دستورالعمل و نسخه برای هدایت انسان فرستاده تا مهارت انسانی، رفتاری و معنوی را بیاموزیم و با حرکت در راه قرآن و اهل بیت(ع) سعادتمند شویم و به آرامش قلبی و طمانینه برسیم.

حجت الاسلام مصباح با تبریک ماه رجب اظهار کرد: شاید ماه رجب آخرین فرصت ما باشد ودیگر برای ما تکرار نشود، بایستی لحظه به لحظه آن را دریابیم و به این ندا لبیک با تمام وجود گفت تا خدا نیز ندای ما را لبیک گوید، چنانچه خداوند متعال میفرماند؛هر کسی مرا بخواند اجابتش میکنم و سفارش کرده که فقط از خودش بخواهیم و لب به طلب از بنده نگشاییم که عزتمان پایمال می‌شود، همیشه از منبع لایزال الهی طلب کنیم تا عزیزتر شویم و هدایت شویم و با تمام وجود مسیر را از خدا مسئلت کنیم و آموزه اهل بیت علیه السلام را بیاموزیم و از فیوضات این ماه استفاده کنیم تا به خدا متصل شویم.

وی با تبریک فرارسیدن ولادت باسعادت امام جواد علیه السلام اظهار کرد: باید ارادت به اهل بیت علیه السلام با تمام وجود نشان دهیم، کاری کنیم که دستمان به اهل بیت وصل شود، معرفت اهل بیت را ذره ذره در کام فرزندان بگذاریم و نگذاریم محبت به اهل بیت در بین فرزندان کم رنگ شود و دنیا گرا شوند، اهل بیت ما شخصیت های بی نظیری برای الگو گیری هستند، ضعف ما ضعف در الگو گیری و شناساندن شخصیت های بارز اهل بیت وآموزه های ۱۴۰۰ساله به نسل هاست.

خطیب جمعه شهرستان بهار افزود: دشمن با عوض کردن جای ظالم و مظلوم جنگی با محورادراکی و شناختی مطرح می‌کند باید هوشیار باشیم، امروز الفاظ عوض شده و مغز و هسته ی همه جنگ های رودر رو چه جنگ سخت و جنگ نرم، جنگ شناختی و ادراکی است و غایت آن خودباوری و اعتقادات مردم است و دشمن جوانان را هدف قرار دادند تا آنها را از انقلاب و مسئولان را از مردم دور کنند و هویت انقلابی و بسیجی را از ما بگیرند و اعتقاداتمان را سست کنند.

حجت الاسلام مصباح تصریح کرد: امروز منافقین، آمریکا و اسراییل دایه دار و متولی و امین مردم شدند، دشمنی که عاجز از جنگ رو در رو است و به جنگ نرم پناه آورده با ایجاد شبهه و اقناع افکار عمومی، برای مأیوس کردن جوانان و مردم فعالیت میکنند اما نمی‌دانند که مردم برای انقلاب مرارت ها کشیدند و جوانان خود را در این راه دادند و با توکل و اعتماد به خدا و اعتقاد به نظام شکوهمند انقلاب اسلامی و امنیت و حریت و عزت را برای خود رقم زدند و باعث فروپاشی هیمنه استکبار جهانی شدند.

وی با تاکید بر اینکه هر مسئولیتی امانت الهی است گفت: ای مردم، انقلابیون، بسیجیان و پاسداران و مسئولین که مسیولیتی قبول کرده اید این کلام خداست که برای هر نبی دشمن قرار داده شده است، راه خدا سخت است راه ما، انقلاب ما و نظام ما راه حسین(ع) است، دشمن بدنبال یاس و ناامیدی ماست و اما دشمن و استکبار جهانی کور خوانده و ما دست از نظام و انقلاب بر نمی‌داریم و هراس به دل خود راه نمیدهیم و از ترور و نفوذ نمیترسیم چرا که خدا با ماست، و ایران اسلامی ایران قویست، استوار به حول قوه الهیست و به وعده الهی نصرت و فرج مولایمان را خواهیم دید و اسلام هراسی راهبرد استکبار جهانی است و اخیرا با فرافکنی و اهانت شرم آور به قرآن کریم با شعار آزادی بیان، که حکایت از عمق کینه ورزی و استیصال ناشی از شکست دسیسه های آنان دارد و نمیتوانند پیشرفت اسلام و رشد و بالندگی ایران عزیز را ببینند و ما این اهانت را با مشت های گره کرده محکوم می‌کنیم و الحمدالله امروز ایران قدرت منطقه است و همچنین امیدواریم اتحادیه اقتصادی اوراسیا نیز منافع اقتصادی و سیاسی را برای جمهوری اسلامی ایران به همراه داشته باشد.

خطیب جمعه شهرستان بهار اذعان کرد: دهه فجر بهترین فرصت برای جهاد تبیین است، تبیین خنثی کننده توطئه دشمن است، چرا که ما دلواپس نظام و خون شهدا هستیم باید مسئولان دقت کنند و شعار همسو با استکبار سر ندهند، اخیرا برخی از افراد با مطرح کردن حرف های ناپخته، خام و نقض دوباره آن باعث ایجاد تشویش اذهان عمومی شده اند ، امروز ما از مسئولین درخواست داریم، مردم شهرستان بهار خواهان استقلال این شهرستان هستند اگر میخواهند برای شهرستان کاری کنند به پاس کاری که مردمان شهرستان بهار جهت آبرسانی و آبروی استان و کشور کردند همه نمایندگان در طرح اضافه کردن یک نماینده به حوزه انتخابیه بهار و کبودراهنگ اتفاق نظر داشته باشند و آن راتصویب کنند، ما تقسیمات سیاسی موهون را نمی‌خواهیم و اف بر کسی که میخواهد با مطرح کردن مجتمع شهری، تقسیمات سیاسی در آستانه انتخابات برای خود رای جمع کند.

شایان ذکر است؛ در بین الصلاتین نماز جمعه نمازگزاران هتک حرمت به قرآن مجید را با سر دادن شعار “الله اکبر”، “خامنه ای رهبر” ، “مرگ بر آمریکا” ، ” مرگ بر اسرائیل “، “مرگ بر فرانسه” و”مرگ بر دشمن قرآن و دین” محکوم کردند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب