نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس:

اروپایی‌ها تبعات امنیتی رفتار سیاسی‌شان را نمی‌فهمند

آخرین ویرایش در:
نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی‌ها رفتارشان پر از تناقضات است، منافقان را در کشورشان مورد حمایت قرار می‌دهند و به گروهی که ۱۷ هزار شهید از ما گرفت کمک می‌کنند.

به گزارش عصرهمدان؛ فتح الله توسلی، نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقدام پارلمان اتحادیه اروپا در قرار دادن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست گروه های تروریستی در گفت‌وگو با خبرنگاران، گفت: سپاه بخشی از حاکمیت ماست؛ یعنی بخشی از تامین امنیت ملی کشور ما به سپاه واگذار و در قانون‌ اساسی نیز به آن اشاره شده است.

وی افزود: اگر اتحادیه اروپا اقدامی انجام داده، به قانون اساسی و حوزه حاکمیتی ما تعرض کرده است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: خود اروپایی‌ها نیز می‌دانند، زمانی که انگلیس به جنوب عراق آمد و عراق را اشغال کرد، آن جریانی که با داعش جنگید و در عراق با تروریست ها مقابله کرد، سپاه بود.

وی با بیان اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هزاران شهید در حوزه مقاومت تقدیم کرده است، گفت: تروریست که فقط با ما مشکل ندارد! با اروپایی‌ها نیز مشکل دارد. در جریان تحولات لبنان به چند کلیسا تعرض کردند و این سپاه و جریان مقاومت بود که از آنها حمایت کرد. اگر قرار است آن‌ها سیاه و سفید را کنار هم بگذارند، شک نکنند که ضرر می‌کنند.

توسلی خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها رفتارشان پر از این تناقضات است؛ منافقان را در کشورشان مورد حمایت قرار می دهند به آن‌ها پایگاه می دهند. یعنی به گروهی که ۱۷ هزار شهید از ما گرفت، کمک می‌کنند. اما سپاه پاسداران را که همواره با تروریست مقابله کرده در لیست گروه‌های تروریستی قرار می دهند.

وی خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها رفتار سیاسی‌ای انجام می دهند که تبعات امنیتی آن را نمی‌فهمند. البته قطعا عقلای اروپا اجازه نمی‌دهند که این طرح تصویب شود.

انتهای پیام/

آخرین مطالب