در دهه فجر صورت می‌گیرد؛

اجرای پویش «دست‌بوسی پدر» در مدارس اسدآباد/نواختن زنگ انقلاب در دو مدرسه به صورت نمادین

مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اسدآباد با اشاره به اجرای برنامه‌های متنوع در ایام دهه فجر در سطح مدارس اسدآباد، گفت: با مصادف شدن ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر و ایام دهه فجر، پویش دست‌بوسی پدر در مدارس انجام خواهد شد.

سجاد محمدی‌شمیم، مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصرهمدان؛ با بیان اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی، اظهار کرد: با گذشت چند دهه از انقلاب این وظیفه همه مردم است که با تمام توان از ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کنند.

وی با اشاره به برنامه‌های آموزش‌وپرورش در راستای انتقال خاطرات دوران پر‌افتخار پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: همزمان با سالروز ورود امام(ره) در ۱۲ بهمن به میهن اسلامی، زنگ انقلاب ساعت ۹:۳۳ صبح در کلیه مدارس و به صورت نمادین در دو دبستان بیت‌المقدس آجین و آموزشگاه پروین اعتصامی اسدآباد نواخته خواهد شد.

مدیر اداره آموزش‌وپرورش شهرستان اسدآباد با اشاره به مصادف شدن ایام دهه فجر با ولادت حضرت علی(ع) و روز پدر از برگزاری پویش دست بوسی پدر در سطح مدارس خبر داد و گفت: در این ایام جشن نماز اولی ها هم در ۱۷ بهمن ماه در آموزشگاه مرحوم بداغی برگزار خواهد شد.

پرچم ایران در سر درب مدارس برافراشته می‌شود

وی آذین‌بندی و تزیین و برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی بر سر درب کلیه مدارس، غبارروبی و گلباران مزار شهیدان انقلاب، تولید محتوا توسط همکاران فرهنگی و دانش آموزان و انتشار آن در بستر شبکه شاد، برگزاری ۴۱ دوره مسابقات فرهنگی هنری با عنوان جشنواره امید فردا، برگزاری گفتمان دینی در مدارس با موضوع بصیرت و انقلاب، برگزاری یادواره شهدا در مدارس شهید هنری و شهید سلیمانیان، برگزاری جشن ستارگان، پخش سرودها و آهنگ‌های انقلابی در مدارس و اداره در طول دهه فجر از ساعت ۹ الی ۹:۳۰ را از جمله برنامه های دهه فجر از سوی آموزش و پرورش شهرستان دانست.

حضور راویان انقلاب در مدارس و بستر شاد برای بیان خاطرات انقلابی

وی بیان خاطرات انقلاب و ارزش‌های اسلامی برای دانش آموزان را در راستای انتقال مفاهیم انقلاب به نسل دیگر یک وظیفه و تکلیف خواند و افزود: در این راستا با بهره‌گیری از ظرفیت شبکه اجتماعی شاد و البته حضور راویان انقلاب و چهره های مشهور انقلاب در مدارس اقدام خواهیم کرد.

نشست بصیرتی و برای نمایشگاه عکس دستاورد انقلاب در مدارس

محمدی‌شمیم تهیه روزنامه دیواری با موضوع عفاف و حجاب و تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی، حضور دانش آموزان و همکاران فرهنگی در نماز جمعه، برگزاری نمایشگاه عکس و دستاوردهای انقلاب اسلامی با همکاری بسیج دانش آموزی، سرکشی از خانواده شهدا، برگزاری مسابقات قرآنی و فرهنگی در رشته های نقاشی، پادکست، نماهنگ، وبلاگ نویسی و نامه ای به شهدای انقلاب، برگزاری نشست های بصیرتی و سیاسی برای تبیین دستاوردهای انقلاب، اجرای سرود همگانی «ای ایران» با حضور دانش آموزان در روز ۲۲ بهمن، برگزاری محفل انس با قرآن، حضور دانش آموزان و فرهنگیان در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن را از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش شهرستان در ایام دهه فجر برشمرد.

وی از برگزاری مسابقات ورزشی برای دانش آموزان در ۷ رشته فوتسال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، دو میدانی، هندبال و دوچرخه سواری و مسابقات فرهنگیان در ۵ رشته تیراندازی، تنیس روی میز، فوتسال، والیبال، پیاده روی در ایام دهه فجر خبر داد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب