تا نیمه دی ماه؛

۷۰ درصد کودهای شیمیایی مورد نیاز کشاورزی استان همدان تأمین شد/برگزاری همایش آموزشی ترویجی با حضور ۲۰ تولید کننده در همدان

بهروز الیاسی از برگزاری همایش آموزشی ترویجی با حضور ۲۰ تولید کننده در همدان خبر داد و گفت: با ذخیره حدود ۱۲۰ هزار تن انواع کودهای یارانه دار تا ۱۵ دیماه بیش از ۷۰ درصد کودهای مورد نیاز کشاورزی استان تأمین شده است.

به گزارش عصرهمدان؛ بهروز الیاسی، مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با اشاره به اینکه در سال‌جاری حدود ۱۲۰ هزار تن انواع کودهای یارانه دار شامل ۹۷ هزار و ۵۰۰ تن کودهای ازته ، ۱۶ هزار و ۸۰۰ تن کودهای فسفاته و ۵ هزار و ۷۰۰ تن کودهای پتاسه در استان بر این شرکت بوده، اظهار کرد: از این میزان تا ۱۵ دیماه بیش از ۷۰ درصد کودهای مورد نیاز کشاورزی استان تأمین شده است.

وی با بیان اینکه انواع کودهای شیمیایی ازته، فسفاته و پتاسه از مبادی و پتروشیمی‌های کشور از جمله عسلویه، بندر امام خمینی(ره)، بندرعباس، کرمانشاه، مرودشت و لردگان به مقصد استان حمل و در انبارهای شرکت و کارگزاران در سراسر استان تخلیه می شود، افزود: بلافاصله کودها بر اساس سامانه پهنه بندی توزیع و در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان موجودی انواع کود شیمیایی انبارهای شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان را خوب ارزیابی کرد و گفت: تا ۱۵ دیماه بیش از ۱۵ هزار و ۷۰۰ تن ذخیره راهبردی این نهاده مهم است.

وی با بیان اینکه در ابتدای شروع توزیع کودهای مورد نیاز کشت پاییزه استان، ذخیره انباری کود شیمیایی شرکت بیش از ۲۷ هزار تن بود، افزود: این حجم ذخیره کود در ۵ سال گذشته بی سابقه بوده است.

الیاسی با بیان اینکه بیش از ۴۳ هزار تن کودهای شیمیایی یارانه دار جهت کشت های پاییزه در استان توزیع شد، افزود: حدود ۱۲ هزار تن انواع کود شیمیایی از ذخیره انبارهای شرکت، بصورت شبانه روزی بارگیری و به مقصد شهرستانهای استان حمل شد تا این نهاده به موقع در اختیار کشاورزان عزیز قرار گیرد.

وی با اشاره به شروع توزیع کود شیمیایی برای کشت کلزا در تاریخ ۲۱ شهریور ماه سالجاری، تصریح کرد: ظرف مدت ۲۴ ساعت مقدار ۶۱۵ تن کودهای فسفاته و پتاسه برای استفاده در مزارع کلزا توزیع شد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان با تاکید بر اینکه توزیع کودهای مورد نیاز محصولات گندم ، جو و چغندر قند نیز از ابتدای مهر در حال انجام است افزود: این شرکت آمادگی کامل در ذخیره مناسب کودی و تأمین کود شیمیایی مورد نیاز کشت قراردادی در استان را دارد.

وی از برگزاری همایش آموزشی ترویجی و معرفی سبد محصولات کودی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی با حضور ۲۰ تولیدکننده کودهای کشاورزی از سراسر کشور در تاریخ ۲۵ دیماه در استان همدان خبر داد و گفت: این همایش به منظور تحقق شعار سال و حمایت از شرکت های دانش بنیان داخلی در محل هتل کتیبه همدان از ساعت ۸:۳۰ لغایت ۱۱:۳۰ صبح برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب