در خطبه های نماز جمعه استان همدان مطرح شد؛

دشمن در تلاش برای ایجاد نا امیدی در کشور است/لزوم حساسیت دولت نسبت به هنجارشکنی های اجتماعی

شماری از ائمه جمعه استان همدان گفتند: رسانه های دشمن، اندیشه برخی افراد را مدیریت می کند که این موضوع مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرده است.

به گزارش عصرهمدان؛ نماز عبادی سیاسی جمعه ظهر امروز در میعادگاه های نماز جمعه اقامه شد.

به گزارش عصرهمدان به نقل از خبرگزاری تسنیم از همدان آیت الله حبیب الله شعبانی ظهر امروز در خطبه های نماز جمعه همدان با اشاره به اینکه یکی از مصادیق تقوا در عرصه اجتماعی رها سازی فکر و اندیشه از اسیر شدن در دست جریان باطل است اظهار داشت: جریان باطل تلاش می‌کند فکر و اندیشه عموم جامعه را به اسارت در آورد.

وی با بیان اینکه طبق آیات قرآن گاهی اوقات فرعون ها تلاش می‌کنند جامعه را به استخفاف بکشانند عنوان کرد: استخفاف یعنی اینکه فرعونها تلاش می‌کنند افکار جامعه را به آن سو که می‌خواهند سوق داده و مدیریت کنند و اگر افکار عمومی تابع باطل شد طبیعتا مطیع جریان باطل می‌شود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با این توضیح که قرآن کریم تبعیت از فرعون ها را فسق می‌داند گفت: فکری که اسیر فرعون باشد طبیعتا به جنگ با موسی می‌رود.

وی با بیان اینکه قرآن کریم می‌فرماید فرعون فکر جامعه خود را اسیر کرد ادامه داد: در آن جامعه مردم تدبیر و اندیشه نمی‌کردند، برهان و استدلال نداشتند، آنچه فرعون به آن ها می‌گفت باور می‌کردند مسئله ای که به آن استخفاف یا سبک شمردن جامعه میگویند.

امام جمعه همدان گفت: امروز فرعون ها که یکی از مصادیق آن رسانه های دشمن است در جنگ ترکیبی می‌خواهند افکار عمومی ما را مدیریت کنند می‌خواهند ما آنگونه فکر کنیم که او تدبیر می‌کند.

وی بیان کرد: امروز رسانه های دشمن اندیشه برخی افراد را تدبیر کرده و به میدان می آورد که برای کشور مشکلاتی ایجاد کرده است.

این مقام مسئول ادامه داد: اینکه انسان آزاداندیشی خود در برابر رسانه دشمن از دست بدهد بعد در دادگاه بگوید که من فریب خوردم آدم کشتم، رفتاری است که قرآن کریم آن را محکوم می‌کند بنابراین قرآن ما را از استخفاف و اطاعت کورکورانه منع میکند.

وی توضیح داد: تبعیت از دشمن در جامعه سبب می‌شود افراد رفتار کورکورانه و هیجانی داشته باشند به همین دلیل خدای متعال این اجازه را نمی‌دهد بلکه می‌گوید آزاد اندیش باشید.

شعبانی درباره نظام تربیتی جامعه نیز عنوان کرد: امروز در آموزش و پرورش، در نظام تربیتی خود نیازمند تحول اساسی در جذب نیرو، اصلاح ساختارها و محتواهای آموزشی هستیم.

وی ‌با اشاره به اینکه ما برخی نواقص را در نظام تعلیم و تربیت دیده ایم و درک کرده ایم افزود: اتفاقات اخیر نشان داده که ما در نظام تربیتی خلا هایی داشتیم بنابراین انتظار ما از دولتی که خود را انقلابی و مردمی می‌داند این است که به برخی مسائل توجه کرده و نظام تربیتی را اصلاح کند.

امام جمعه همدان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه نسبت به آموزش و پرورش توجه جدی نمی‌شود تصریح کرد: نظام تربیتی ما نه از لحاظ آموزشی و نه از تربیتی موفقیت های لازم را نداشته است.

وی همچنین با گرامیداشت یاد شهید مدرس عنوان کرد: مجلس یازدهم قوانین خوبی مانند قوانین مالیات بر خانه های خالی، قانون امنیت غذایی کشور، قانون تسهیل صدور مجوز برای برخی کسب و کارها،اقدام راهبردی برای تحریم وغیره را مصوب کرده است اما سوال این است که این قوانین خوب تا چه اندازه اجرا شده است؟

شعبانی ادامه داد: قوانین خوب مصوب شده باید اجرا شود،طرح رتبه بندی معلمان تا اندازه‌ای خوب اجرا شد اما برخی قوانین اجرا نشده یا به درستی اجرا نشده است در حالی‌که یکی از وظایف مجلس نظارت برای قوانین نیز هست.

وی با اشاره به اینکه مجلس باید بر دولت نظارت کند و ببیند تا چه اندازه قوانین اقتصادی را اجرا کرده است گفت: برخی قوانین مبتنی بر شرایط جامعه باید بازسازی شده و مسیر تولید را تسهیل کنند، باید قوانین متناسب با شرایط حاد مصوب شود، همچنین نظارت بر دولت توسط مجلس در بخش اقتصادی نیز باید بیشتر شود.

شعبانی با طرح این سؤال که دولت محترم چه طرحی برای حفظ ارزش‌ها و هنجارهای دینی و اجتماعی دارد عنوان کرد: مردم این دولت را یک دولت مردمی و انقلابی دانسته و از آنجا که دولت نیز خود را انقلابی می‌داند باید در میدان نیز نسبت به هنجارهای اجتماعی و دینی توجه داشته باشد.

وی بیان کرد: مسئولان استانی بسترهای لازم برای تردد معلولان را فراهم کنند برخی از آنها گلایه هایی دارند که زیر ساختها برای آنها فراهم نیست موضوعی که باید مورد توجه قرار گیرد.

نهاوند

به گزارش عصرهمدان؛ حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: طرح دشمن برای تجزیه ایران و جنگ خیابانی با بصیرت مردم شکست خورد و الان دشمنان که شکست خوردند ادعای حقوق بشری دارند.

وی اظهار داشت: اروپایی ها و آمریکایی ها بزرگترین ناقضان حقوق بشر هستند ولی ادعای حقوق بشری دارند در صورتی که بیشترین جنایات را بر ضد مردم دنیا انجام داده اند.

امام جمعه نهاوند افزود: دشمنان از ایران قوی عصبانی و ناراحت هستند و توان دیدن پیشرفت های ایران اسلامی را ندارند.

وی ادامه داد: مردم از دستگاه های قضایی برخورد شدید با قاتلین و جنایت کاران و جبران خسارات بیت المال و مردم را مطالبه می کنند و این خواست عمومی مردم است.

حجت الاسلام مغیثی گفت: دشمنان هر روز در حال طراحی هستند و امروز دارند قطع نامه هایی بر ضد کشور ما تصویب می کنند ولی در این راه هم به جایی نمی رسند.

وی ادامه داد: ایران زیر بار حرف زور آنها نمی رود و دشمنان به خوبی می دانند که ایران امروز در اوج اقتدار قرار دارد و در زمینه های مختلف دارای قدرت است.

کبودراهنگ

حجت الاسلام نقی باقری امام جمعه شهرستان کبودراهنگ در خطبه های سیاسی عبادی نماز جمعه امروز ضمن دعوت همگان به تقوای الهی با اشاره به در پیش بودن ایام فاطمیه اظهار کرد: منحرف کردن مردم از مکتب ولایت و سکوت خواص بی بصیرت باعث شد حوادث غدیر و فاطمیه در تاریخ اسلام رخ دهد.

وی با اشاره به اهداف حضرت زهرا (س) افزود: تبیین حقایق توسط حضرت زهرا سلام الله علیها از ظلم به ولایت باعث رسوا شدن ظالمان و زنده ماندن مکتب ولایت در جهان اسلام شد.

خطیب جمعه کبودراهنگ در خصوص دوازدهم آذر ماه و روز جهانی معلولین گفت: تقدیر و تشکر می کنم از تلاش های مجاهدانه و خالصانه عوامل مرکز نگهداری معلولین باب الحوائج کبودراهنگ و از مردم نیز می خواهم این عزیزان را یاری کنند.

وی با اشاره به ۱۶ آذر و روز دانشجو و عملکرد مثبت این قشر در تاریخ انقلاب اسلامی اضافه کرد: دانشجو موذن جامعه است و اگر دانشجو در خواب بماند دشمن معنویت مملکت را غارت خواهند کرد.

باقری در انتها با اشاره به حوادث اخیر و گلایه مندی عده ای از دانشجویان در دانشگاه ها خاطرنشان کرد: برخی مسئولین با مردم رو راست نیستند و دربین مردم نیستند اون مسئولین باعث شدن که دانشجویان اندکی گلایه مند شوند هر چند ضد انقلاب در این قضایا بیکار ننشسته و سعی ایجاد نا امیدی در جامعه دارد.

اسدآباد

حجت‌‌الاسلام مرتضی موحدی، امام جمعه اسدآباد در خطبه های نماز جمعه این هفته ۱۱ آذرماه شهر اسدآباد، با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب س و نامگذاری این روز با عنوان روز پرستار، اظهار کرد: پیامبر اکرم ص فرمود کسی که یک شبانه روز بالای سر مریضی باشد، خدا او را با اولیا خدا مشهور می کند. این شغل فرصت ساز است و ارزش زیادی دارد، و پل صراط با عمل خوب عبور خواهد کرد. گناهان او بخشیده خواهد شد. خوشابه حال پرستاران که قرب الی الله کار می کنند.

وی بااشاره به سالروز شهادت سیدحسن مدرس، گفت: او نماد عقلانیت،شجاعت، حریت، بصیرت، غیرت، تیزبینی، مبارزه با استکبار بود، خوشابحال نمایندگان این مجلس که در چنین جایگاهی هستند و البته وظایف سنگینی برعهده دارند.

امام جمعه اسدآباد باقدردانی از نمایندگان مجلس مه برخورد با اغتشاشگران را از قوه قضاییه مطالبه کردند، ادامه داد: این اقدام و بیانیه مجلس یک کار پسندیده بود.

وی بااشاره به دیدار بسیجیان با رهبر انقلاب و فرمایشات ایشان در خصوص بسییج، گفت: بسیج تشنه خدمت بی منت است، افتخار شما مردم این است که بسیجی هستید. در مقابل فتنه دشمن ایستادید، شما که دلهایتان با خداست و از استکبار واهمه ندارید، باید قدر خود را بدانید. دشمن را بشناسید، ضعف او را بشناسید و مقابل آن بایستید.

وی باانتقاد از مسئولان دانشگاهها، بر برپایی کرسی آزاداندیشی تأکید کرد وگفت: کرسی ازاداندیشی در دانشگاهها حقایق را نشان میدهد، از این فرصت باید استفاده کرد، دشمن با دروغ پردازی سیر دانشجوی ما کلاه می گذارد.

موحدی در خصوص آسیب پذیری دشمن، گفت: دشمن از روشن بینی و روشنگر سیب می بیند، کسی که عامل به زمانش باشد، آسیب نمی بیند، دشمن در خال تبلیغ است که جهان گل و بلبل اس و فقط ایران است که مشکل دارد و این باید با تبیین دستاوردها انقلاب تبیین شود‌.

انتهای پیام/

آخرین مطالب