بیشترین بازدیدها

یادداشت

یادداشت؛

تغییرات شهردار جدید همدان جواب داد؛ اعلام آمادگی برای ادامه برخورد با فساد

صبح امروز خبری مبنی بر پیگیری امنیتی از شهریور ماه سال گذشته و دستگیری ۱۷ نفر در شبکه گسترده ارتشا و اعمال نفوذ غیرقانونی در شهرداری ، توسط سربازان گمنام سپاه پاسداران استان همدان در رسانه های مختلف منتشر شد، در این خبر آمده است که این افراد توسط سازمان اطلاعات سپاه انصار الحسین (ع) شناسایی و احضار شده اند که طبق اطلاعیه شهرداری همدان مجموعا ۶ نفر از افراد احضار شده دستگیر نیز شده اند.

به گزارش عصرهمدان؛ سید مسعود حسینی که کم تر از یک سال است مدیریت شهری همدان را به عهده گرفته است طی مدت مسئولیتش اغلب مدیران و معاونان خود را تغییر داده ، که این تغییرات مورد انتقادات گروه های مختلفی قرار گرفته است، اما حال می بینیم که تغییرات انجام شده به فصل شکوفایی رسیده و موجب بسته شده دست متخلفان شده است .

شهرداری در اطلاعیه خود اعلام کرده که روند احضار و دستگیری به سال گذشته باز میگردد و تخلفات در دوره های قبلی بوده است اما روند اطلاع رسانی به دلیل اینکه باید پرونده به نتیجه می رسیده و تحقیقات توسط سازمان اطلاعات سپاه کامل می شد انتشار این خبر به امروز موکول شده است.

همچنین اعلام شده که با اقدامات جدید شهردار به منظور ایجاد سامانه های هوشمند و الکترونیکی برای فرایند های مختلف اداری از این پس از رخ داد تخلفات اداری تا حد زیادی جلوگیری خواهد شد و امکان سو استفاده به حداقل خواهد رسید

پیش از این سسیستم های اداری شهرداری تا حد زیادی سنتی و دستی بوده که باعث ایجاد تخلفات، رانت ها و دیگر اتفاقات خارج از چهار چوب شده است، اما این روز ها سید مسعود حسینی شهردار همدان که بدنبال ایجاد زیر ساخت های ایجاد سامانه هوشمند است تا با این تخلفات مقابله کند و سرعت نظارت را نیز برای سازمان های نظارتی و حراستی بالا ببرد مورد انتقاد افراد سود جو قرار گرفته است و گاها افرادی برای مقابله با پیشبرد ایجاد این سامانه ها نیز مشکلاتی سر راه شهردار جدید همدان قرار داده اند.

اما آنچه که امروز رخ داده خروجی مثبت از اقدامات شهردار بوده و امروز نتیجه ایجاد این سامانه های هوشمند و مقابله با فساد به وجود آمده در دوره های قبلی را با دستگیری و احضار متخلفان می بینیم.

و در ضمن شهرداری اعلام کرده همچنان آمادگی همکاری با نهاد های نظارتی برای مقابله با فساد های به وجود آمده را دارد تا فساد های به وجود آمده ریشه کن شود.

انتهای پیام/

آخرین مطالب