بیشترین بازدیدها

یادداشت

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیةالله الاعظم:

چشم مردم به عنوان ناظر بر عملکرد دولت ها باید تبدیل به فرهنگ شود/لزوم ایجاد گروه های جهادی برای کمک به دولت در حل مشکلات

آخرین ویرایش در:
دومین روز عهدواره منطقه‌ای قیام به میزبانی هم‌سنگران جبهه فرهنگی اجتماعی همدان با حضور سردار جعفری، فرمانده سپاه انصار الحسین ع، و استاندار همدان و نیروهای این جبهه در استانهای همدان، کردستان، ایلام و قزوین برگزار شد.

به گزارش عصرهمدان؛ در این عهدواره سردار جعفری، فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیهالله الاعظم بااشاره به وظیفه جبهه فرهنگی اجتماعی در سطح شهرستان و ایجاد حلقه‌های میانی، افراد فعال در این جبهه را انصارالله خواند و اظهار کرد: این عهدواره در راستای شناخت از صحنه‌های انقلاب است و اینکه چه رسالتی بر عهده افراد مؤمن واقعی است.؟

وی خطاب به فعالان جبهه های فرهنگی اجتماعی این ۴ استان گفت: قدر خود را بدانید که این وظیفه خطیر و جدیدی در گام دوم انقلاب بر دوش شماست و شما یاری و نصرت دهنده دین خدا هستید.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیهالله الاعظم تصریح کرد: این انقلاب اسلامی که حاصل ۱۴۰۰ سال مجاهد، تلاش و است نیاز به ورود حلقه های میانی و نقش اساسی در به ثمر رساندن گام دوم انقلاب دارد.

وی به تفاوت گام اول و دوم انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: گام اول عمدتا مقابله با تهدیدهای سلبی دشمنان و دفاع در برابر تهاجمات بوده است، و گام پرداختن به فعالیتهای ایجابی در جنگ نرم اسلامی کردن دستگاههای تحقق جامعه اسلامی است‌.

جعفری به معنای گام دوم انقلاب در فرمایشات رهبر اشاره کرد و افزود: حرکت گام دوم انقلاب شبیه حرکت مردم در قبل از انقلاب است.

وی مرحله سوم انقلاب را از دیدگاه رهبری اسلامی شدن دستگاههای نظام خواند و گفت: ۴۳ سال از انقلاب می‌گذرد و هنوز در گام دوم قرار داریم.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیهالله الاعظم با اشاره به فرمایش رهبری در خصوص اسلامی شدن دولت و دستگاهها، گفت: با یک مسئله مواجهیم که حضور مردم برای نقش آفرینی مؤثر است‌. این حضور پیچیده تر در برابر رفع تهدبد و مقابله ای با دشمنان است‌.

وی پیروزی انقلاب، پیروزی در ۸ سال جنگ، جهادسازندگی، نهضت سوادآموزی، بحرانهای طبیعی، ، کرونا و اجتماعی را از مصادیقی دانست که نقش تعیین کننده مردم در انقلاب دارد.

جعفری آتش به اختیار بودن افراد را تفاوت حضور نیروهای جنگ نرم و گام دوم انقلاب با گام اول خواند و گفت: البته مردم هنوز احساس نمی‌کنند که می‌توانند در بسیاری امور ورود کنند و نیاز است از ظرفیتهای دولت برای حل مشکلات جامعه با کمک مردم استفاده شود.

وی با تأکید بر مطالبه‌گری مردم، گفت: باید این موضوع که مردم چشم ناظر بر عملکرد دولت باشند، به فرهنگ تبدیل شود.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیهالله الاعظم با تأکید بر اینکه برای اهداف انقلاب نیاز به حرکت عمومی است که البته بنا بر فرمایش رهبری این حرکت کند است، افزود: مشکلی که باید حلقه های میانی حل کند، نقص‌ها و کمبودها را برطرف کنند، منتها بایستی انضباط پیداکند، سرعت پیداکند ، و پیشرفتش به سمت آن چشم انداز محسوس باشد.

جعفری بر افزایش ایجاد گروههای جهادی هم به لحاظ کیفیت و کمیت تأکید کرد و افزود: گروههای جهادی باید در جامعه تبیین و گفتمان سازی، ایجاد انگیزه کنند.

فرمانده قرارگاه فرهنگی و اجتماعی بقیهالله الاعظم در پایان سخنانش به سؤالات نیروهای این جبهه در استانهای مختلف پاسخ داد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب