بازدید مدیران آموزش و پرورش استان همدان از ظرفیت های دانشگاه علمی کاربردی الوان ثابت

مدیران دبیرستان ها و هنرستان های شمال استان همدان به منظور آشنایی بیشتر با امکانات و دستاوردهای دانشگاه علمی کاربردی الوان ثابت از ظرفیت های موجود در این دانشگاه بازدید کردند.

به گزارش عصرهمدان؛ مدیران دبیرستان ها و هنرستان های شهرستان های کبودراهنگ،رزن و فامنین پیش از ظهر امروز با حضور در سالن اجتماعات دانشگاه الوان ثابت ضمن برگزاری جلسه مشترک با دکتر ابوعلی گلزاری رئیس دانشگاه از نزدیک از امکانات و دستاوردهای این مرکز بازدید کردند.

دکتر ابوعلی گلزاری در ابتدای این جلسه به بیان گزارش مختصری از وضعیت فعلی این مرکز پرداخت و اظهار کرد: با توجه به نیاز صنعت شیمی و رنگ کشور به نیروی کار مجرب و در راستای توسعه تولید و ارائه خدمات به صنایع زیربط، دانشگاه علمی کاربردی الوان ثابت اقدام به پذیرش دانشجو در رشته‌های تخصصی در مقاطع کاردانی و کار‌شناسی کرده است.

وی در تشریح قابلیت های ویژه این دانشگاه افزود:از ویژگی های قابل توجه دانشگاه علمی کاربردی الوان ثابت فعالیت در راستای استاندارهای آموزش عالی کشور و فعالیت با محوریت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است.

گلزاری در ادامه از آغاز پذیرش دانشگاه الوان ثابت از در ترم پیش رو خبرداد و اضافه کرد: این مرکز در حال حاضر در مقطع کاردانی در رشته‌های فناوری اطلاعات،ایمنی کار و حفاظت فنی،شیمی آزمایشگاهی،فناوری صنایع شیمیایی ،مکانیک صنعتی، مدیریت لجستیک و زنجیره تامین، حسابداری بهای تمام شده، ایمنی کار و حفاظت فنی،امور بیمه،مدیریت کسب و کار، برق صنعتی و در مقطع کارشناسی مهندسی فناوری اطلاعات،مهندسی فناوری پلیمر ،مهمدسی فناوری صنایع شیمایی مهندسی الکترونیک صنعتی و حسابداری امور مالی پذیرش دانشجو دارد.

وی در ادامه تأکید کرد: دانشجویان ممتاز در این مرکز از مزیت تحصیل به شکل بورس و استخدام در کارخانه دانش بنیان الوان ثابت برخوردار خواهند شد.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی الوان ثابت بیان کرد: نهادینه شدن ارتباط صنعت و دانشگاه،حمایت از نخبگان منطقه، ایجاد بستر مناسب برای رشته های اشتغال محور و اخذ مدرک مورد تایید وزارت علوم از دیگر مزایای این مرکز آموزشی است.

وی در انتها با اشاره به لزوم ارتباط صنعت و دانشگاه خاطرنشان کرد: متاسفانه ارتباط دانشگاه و صنعت ضعیف است که این مسئله با برقراری ارتباط بین دانشگاه و صنعت برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/ر

آخرین مطالب