بیشترین بازدیدها

یادداشت

یادداشت؛ 26 روز تا عیدغدیر؛

امام همانند کعبه است، باید دورش بگردیم

هر پیامبری که مبعوث شد، وظیفه داشت به سراغ مردم برود و آنها را به دین خدا دعوت کند ولی امام همانند کعبه ای است که مردم باید دورش را می گرفتند و گوش به فرمانش می بودند، یادمان نرود امام غایبی داریم که غیبتش به خاطر نخواستن ماست.

به گزارش عصرهمدان؛ یک مبلغ افتخاری غدیر نوشت: هر پیامبری که مبعوث شد، وظیفه داشت به سراغ مردم برود و آنها را به دین خدا دعوت کند ولی امام همانند کعبه ای است که مردم باید دورش را می گرفتند و گوش به فرمانش می بودند، یادمان نرود امام غایبی داریم که غیبتش به خاطر نخواستن ماست.

یک روز یک نفر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها رو می بیند و سوالاتی می پرسند در خصوص حق امیرالمومنین (ع).حالا سوال چی بود ؟

راوی می گوید به حضرت زهرا (س) گفتم آیا رسول الله (ص) قبل از مرگشون در مورد امامت علی (ع) چیزی گفتند؟

حضرت جواب دادند مگر روز غدیر خم را فراموش کردی؟ گفتم نه ولی دوست دارم آن حرفی که شما خودت از پیامبر شنیدی را بفرمایید.

جواب دادند: خدا را گواه مى‌‏گیرم که شنیدم مى‌‏فرمود: على بهترین کسى است که او را پس از خود در میان شما مى‌‏گذارم؛ و او امام و خلیفه بعد از من مى‌‏باشد، و پدر دو سبط(امام حسن و امام حسین ) من است، و نه تن از صلب حسین امامان نیکوکارند، که اگر پیرویشان کنید ایشان را راهنمایانى هدایت‏ کننده وهدایت شده مى‌‏یابید، و اگر مخالفتشان کنید اختلاف تا روز قیامت در میان شما باشد.

عرض کردم خب پس چرا امیرالمومنین از حقشان کوتاه آمدند؟( جواب خوب دقت کنید )

گفتند: رسول الله فرمودند: مثل امام همانند کعبه است که به سوى او روند و او به جانب کسى نیاید.

هر پیامبری که مبعوث شد وظیفه داشت به سراغ مردم برود و آنها را به دین خدا دعوت کند ولی امام همان کعبه ای بود که مردم باید دورش را می گرفتند و گوش به فرمانش می بودند.

اگر مردمی امامشان را نخواهند امام هم نمی تواند کمکی به آنها بکند.

یادمان نرود یک امام غایبی داریم که غیبتش به خاطر نخواستن ماست.
اللهم عجل لولیک الفرج…

نگارنده: زلیخا غلامی

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب