بیشترین بازدیدها

یادداشت

به دلیل آلودگی هوا اعلام شد؛

تعطیلی مدارس و تاخیر در شروع فعالیت برخی ادارات در همدان

با توجه به آلودگی هوا ناشی از گرد و غبار، روز سه شنبه سوم خرداد تمام مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها و فعالیت‌های آموزشی در تمام مدارس استان در نوبت صبح و بعد از ظهر در تمام مقاطع تحصیلی, تعطیل است.

به گزارش عصرهمدان؛ با توجه به آلودگی هوا ناشی از گرد و غبار، روز سه شنبه سوم خردادماه جاری تمام مهدهای کودک و پیش‌دبستانی‌ها تعطیل است.

 

فعالیت های آموزشی در تمام مدارس استان در نوبت صبح و بعد از ظهر در تمام مقاطع تحصیلی, تعطیل است و حضور دانش آموزان صرفا به منظور شرکت در آزمون‌های پایان سال در مدارس در همان ساعات آزمون صورت می‌گیرد.

 

به استناد دستورالعمل شرایط اضطراری آلودگی هوا، فعالیت ادارات و دستگاه‌های دولتی به استثنای دستگاه‌های امدادی، بهداشتی و درمانی، بانک‌ها و خدمات اضطراری در روز سه‌شنبه سوم خرداد با دو ساعت تاخیر آغاز خواهد شد.

 

تمام دستگاه‌های اداری استان موظف هستند با درخواست مرخصی مادران باردار و مادران دارای کودکانی که به مهد کودک می‌روند موافقت کنند.

 

تمام دستگاه‌های اداری استان موظف هستند با درخواست مرخصی پرسنل دارای بیماری‌های تنفسی و قلبی به تشخیص واحد مربوطه موافقت کنند.

 

ماسک استاندارد توسط شهرداری به منظور نیروهای خدماتی و پاکبان‌ها توزیع شود.

 

تمام برنامه‌ها، همایش‌ها و رویدادهای فرهنگی و اجتماعی دستگاه های اجرایی اعم از نیروهای نظامی و انتظامی از فضای باز به فضای بسته منتقل شود.

 

اقدامات عمرانی و فعالیت‌هایی که موجب تشدید آلودگی هوا می‌شود، توسط شهرداری‌ها تعطیل شود.

 

تمام فعالیت‌های ورزشی در فضای باز ممنوع است.

 

صدا و سیمای مرکز استان، نکات بهداشتی شرایط آلودگی هوا را با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی استان اعلام کند.

 

اورژانس به صورت آماده باش در چند نقطه از شهر قرار گیرد.

 

فعالیت واحدهای دانه‌بندی و آسفالت در محدوده حریم شهرها در تاریخ سوم خرداد محدود شود.

 

انتهای پیام/

آخرین مطالب