بیشترین بازدیدها

یادداشت

عضو شورای اسلامی شهر همدان مطرح کرد؛

ضرورت نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی همدان

آخرین ویرایش در:
علی رحیمی‌فر اظهار کرد: با توجه به افزایش مصرف انرژی، محدود بودن منابع طبیعی، حرکت در راستای طرح توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و نیل به سمت عدالت شهروندی و حفظ و صیانت از منابع و سرمایه های تجدید ناپذیر باید به سمت توسعه حمل و نقل عمومی انبوه بر سبک مثل “بی آر تی” یا”ال ار تی” در شهر همدان حرکت کرد.

به گزارش عصرهمدان؛ علی رحیمی‌فر، عضو شورای اسلامی شهر همدان در جلسه کمیسیون فنی عمرانی شورا ضمن تشکر از اقدامات سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری همدان، گفت: در راستای ملاحظات و صیانت از محیط زیست و صرفه جویی در سرمایه‌های تجدید ناپذیر توجه به ناوگان حمل و نقل عمومی ضروری است.

رحیمی‌فر اضافه کرد: با توجه به افزایش مصرف انرژی، محدود بودن منابع طبیعی، حرکت در راستای طرح توسعه پایدار و حفظ محیط زیست و نیل به سمت عدالت شهروندی و حفظ و صیانت از منابع و سرمایه های تجدید ناپذیر باید به سمت توسعه حمل و نقل عمومی انبوه بر سبک مثل “بی آر تی” یا”ال ار تی” در شهر همدان حرکت کرد.

وی تاکید کرد: برای کاهش و رفع آلودگی هوا، قطعا توسعه زیر ساخت‌های حمل و نقل عمومی حمایت مسولین را می‌طلبد.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان با اشاره به سفر قریب الوقوع ریاست جمهوری در به همدان، تاکید کرد: شهرداری باید از این فرصت برای جذب اعتبارات و تسهیلات استفاده کند و پیشنهاد جذب تسهیلات قرض الحسنه برای نوسازی تاکسی‌ها را داشته باشد.

رحیمی‌فر همچنین به افزایش روز افزون خودرو و متعاقب آن مشکلات ترافیک شهری اشاره کرد و یادآور شد: بدون شک با شرایطی که ایجاد شده است و با افزایش خودروها شاهد آلودگی‌های زیست محیطی و ترافیک سطح شهر هستیم و بر این اساس نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی از جمله اتوبوس‌های سازگار با محیط زیست امری ضروری است.

انتهای پیام/آ

آخرین مطالب