بیشترین بازدیدها

یادداشت

به بهانه ی انتصاب رئیس سازمان صمت استان همدان؛

هرجا خبری از انتصابات است، نام یک نماینده مجلس می درخشد!

آخرین ویرایش در:
انتصابات استاندار همدان در حوزه‌های مختلف با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده است؛ بطوریکه یا افراد انتخاب شده در برخی حوزه ها تخصص و مهارت کافی را ندارند و یا اینکه تحت فشار نمایندگان معرفی می شوند.

به گزارش عصرهمدان؛ انتصابات استاندار همدان در حوزه‌های مختلف با فراز و نشیب‌های فراوانی همراه بوده است؛ بطوریکه یا افراد انتخاب شده در برخی حوزه ها تخصص و مهارت کافی را ندارند و یا اینکه تحت فشار نمایندگان معرفی می شوند.

در این بین برخی افراد انتخاب شده از توانایی مدیریتی بالایی برخوردار بودند و فارغ از تجربه و تخصصشان در جایگاهی منصوب شدند که عملکرد خوبی را در ماه‌های اخیر از خود نشان دادند، اما برخی انتصابات هم نه به لحاظ توان مدیریتی و نه به لحاظ تجربه و تخصص فرد منتصب شده قابل دفاع نیست!

اکنون نیز شنیده شده است احمد شانیان، جوان انقلابی و متعهد همدانی به عنوان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان انتخاب شده است؛ این سازمان که در سال های اخیر با چالش های فراوانی روبرو بود، آورده ای جز زدن قفل های بزرگ بر درب واحدهای تولیدی استان، عدم کتترل قیمت ها و ایجاد صفوف طولانی شهروندان برای دریافت کالا نداشت.

۸ سال گذشته، مدیری بر مسند سازمان تجارت و معدن و همدان نشست که کمتر رسانه و مجموعه ای توانست از او مطالبه گری به سرانجام رساند و حالا انتخاب احمد شانیان شاید بعنوان یک جوان انقلابی گزینه خوبی بنظر برسد، اما آیا برای اداره ی سازمانی بحران زده، تخصص و مهارت لازم نیست؟

آیا نباید برای سازمانی که با واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ استان و همچنین سبد خرید روزانه ی مردم سر و کار دارد،دقت بیشتری در مورد انتخاب مدیر آن انجام می شد؟ آیا بهتر نبود حداقل از بدنه سازمان صمت، مدیری انقلابی انتخاب می شد که به مشکلات این صنف بیشتر آگاه باشد؟

علیرغم انقلابی بودن و تعهد احمد شانیان، انتخاب او برای این مسئولیت، با شبهاتی روبروست.

١_ جناب شانیان تجربه چنین کاری را ندارد و از بدنه اداره صمت نیست.

۲_ وی با جناب زبردست، از لیدرهای اصلی اصلاح‌طلب استان و یکی از عوامل وضع موجود همکاری اقتصادی دارد.

۳_ اصرار یکی از نمایندگان مجلس استان همدان برای انتخاب شانیان این شبهه را ایجاد می‌کند که استاندار محترم در انتصابات تحت فشار نمایندگان است!

در پایان می توان گفت که گویا نمایندگان دست از سر انتصابات بر نمی دارند! چرا که شاهدیم دخالت های نمایندگان در انتصابات، علیرغم تذکر نماینده ولی فقیه در استان، مجموعه های مختلف مطالبه گری و شهروندان استان همچنان ادامه دارد!

امیدواریم استاندار همدان دلایل کافی برای انتخاب چنین گزینه هایی داشته باشند.

انتهای پیام/آ

۱ دیدگاه

  1. بعد از سازمان صمت نوبت بقیه مدیران دستگاههای متولی صنعت استان هستش که تعییر کنند

دیدگاه بسته شده است

آخرین مطالب