بیشترین بازدیدها

یادداشت

با ابتکار عمل خبرنگار عصرهمدان؛

اسدآبادی‌ها به پویش “دست بوسی مادر” پیوستند+تصاویر

همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س)، روز مادر و با راه‌اندازی پویش “دستبوسی مادر” از سوی خبرنگار عصرهمدان در مراسم جشن کوثر، شهروندان اسدآبادی به این پویش جامه عمل پوشاندند.

به گزارش عصرهمدان؛ دین اسلام مقام و ارزش زیادی برای مادر قائل شده تا جایی که یکی از راه‌های رسیدن به بهشت را با رضای مادر میسر می‌داند.

در روایتی داریم که مردی از پیامبر اکرم(ص) پرسید: «ای رسول خدا! من سوگند خورده‌ام که آستانه در بهشت را ببوسم، اکنون چه کنم؟» پیامبر(ص) فرمود: پای مادر و پیشانی پدرت را ببوس،(یعنی اگر چنین کنی، به آرزوی خود در مورد بوسیدن آستانه در بهشت می‌رسی). او پرسید: اگر پدر و مادرم مرده باشند، چه کنم؟ پیامبر(ص) فرمود: قبر آن‌ها را ببوس.

حال یک خبرنگار به بهانه سالروز ولادت دخت نبی اکرم، حضرت فاطمه(س) که به نام “مادر” نامگذاری شده بود، مراسم جشن کوثر بسیج حوزه خواهران را فرصتی مناسب برای اجرای پویشی با عنوان “دستبوسی مادر” دانست و با عمل به این پویش در روی سن ، حاضران را تشویق به این امر کرد.

بدین ترتیب همه حاضرانی که مادرشان در سالن مراسم حاضر بودند با بوسیدن “دست مادر” جامه عمل به این پویش پوشاندند.

البته برخی هم از بانوان مادرشان در قید حیات نبود و دست مادر شهید را بوسه زدند و از او خواستند که شهدا مادرشان را شفاعت کند.

میگویند که بوسیدن مادر بوسیدن بهشت است وامید است این دست بوسی های امروز بانوان اسدآبادی دری از بهشت را بر رویشان گشوده باشد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب