شهردار اسدآباد:

ضرب و شتم معاون شهردار اسدآباد توسط یک فرد متخلف /کارخانه آسفالت اسدآباد از ۱۲ سال پیش متوقف شده

شاهین کلانتری‌بنگر از ضرب و شتم معاون خود توسط یک شهروند متخلف بر سر گرفتن گزارش تصویری از وضعیت یک مرکز غیر قانونی خبر داد.

به گزارش عصرهمدان؛ شاهین کلانتری‌بنگر، شهردار شهر اسدآباد در اولین نشست خبری خود با اصحاب رسانه و فعالان مجازی که با تأخیر در سالن اجتماعات شهرداری این شهر برگزار شد، از کتک‌کاری معاون خود توسط یک شهروند متخلف خبر داد و اظهار کرد: این شهروند که اقدام به ساخت غیر مجاز مرکز معاینه فنی در مسیر پایین تر از میدان بار این شهر کرده بود، بعداز حضور معاون خدمات شهری شهرداری برای گرفتن گزارش تصویری از مرکز او را مورد ضرب و شتم قرار داد.

وی ادامه داد: البته موبایل معاون شهردار هم توسط این فرد متخلف گرفته شده بود که با خواهش و تمنای یکی از اعضای شورا پس گرفته شد.

شهردار شهر اسدآباد با بیان اینکه از این شهروند متخلف بخاطر این رفتار ناشایست و تخلف مرتکب شده شکایت کرده‌ایم، افزود: البته وی هم از شهرداری شکایت کرده که ما پول اضافه از او می‌خواهیم، این درحالی است که عوارضات و سرانه عوارض این میزان می‌شود.

وی با اشاره به اینکه این فرد متخلف که مدعی بود سند ششدانگ دارد اما معلوم شد که دارای چنین سندی نیست، ادامه داد: این مرکز قبل از اینکه مجوز قانونی برای ساخت بگیرد و پروانه داشته باشد، بخشی از آن ساخته شده که این تخلفی محرز است.

کلانتری‌بنگر تأکید کرد: این محل مرکز معاینه فنی قابلیت ایجاد مرکز را ندارد و معارض و شاکی هم دارد.

در این نشست مباحث مختلف دیگری از جمله تکلیف المان شهدای خلبان، بدهی های شهرداری به پیمانکاران و کارکنان و کارگران و … از سوی شهردار مطرح شده که بزودی این خبر تکمیل می شود.

وی پویا بودن شهرداری را به وجود امکانات، تجهیزات و نیروهای توانمند دانست و اظهار کرد: شهرداری این شهر چندان امکاناتی ندارد که بتواند درآمدزایی داشته باشد، بنابراین تنها راهکار برای درآمد پایدار شهرداری انجام پروژه های مشارکتی است.

وی با اشاره به اینکه زمانی که شهرداری را تحویل گرفتم، دو ماه حقوق و بیمه کارکنان و کارگران شهرداری عقب افتاده بود، افزود: طی این مدت با پرداخت حقوق آنان بیمه را هم به روز کرده ایم.

شهردار شهر اسدآباد با اشاره به اینکه ۵۶ میلیارد تومان درآمد شهرداری شهر اسدآباد بوده، افزود: در حال حاضر ۲ و نیم میلیارد تومان بدهی به پیمانکاران داریم.

وی آموزش کاربردی کارکنان را مهمترین راه توسعه مدیریت شهری دانست و افزود: نیرو که تعالی پیدا کند، می تواند نقش مهمی را در توسعه شهر داشته باشد.

کلانتری‌بنگر با بیان این نکته که با فروش زمین مخالف است، گفت: توسعه اقتصادی با همین زمین و املاک شهرداری اتفاق می‌افتد و زمین انسان را از فلاکت نجات می‌دهد و برای شهرداری هم هینگونه است.

وی با بیان اینکه کارخانه آسفالت اسدآباد یک سال و نیم بعد از تأسیس تعطیل و حدود ۱۲ سال خوابیده است، خاطرنشان کرد: امروز با ۷ میلیارد تومان اعتبار هم نمی‌توان تجهیزات آن کارخانه را ایجاد کرد اما متاسفانه تفکر نادرستی دست به دست داده تا کارخانه آسفالت تعطیل و به سمت پیمانکاری پیش برود.

شهردار شهر اسدآباد با بیان اینکه در طول دو ماه هشت میلیارد تومان درآمد را برای شهرداری محقق کرده‌ایم، افزود:۶۰ درصد جرائم رانندگی برای امور تردد و عبور و مرور در معابر اصلی باید باشد که ما دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان طلب داریم و هنوز پرداخت نشده و این درحالی است که این مبلغ می توانست ۱۰ درصد مشکل معابر اصلی ما را حل کند.

وی از خریداری دستگاه احیای آسفالت در شهرداری خبر داد و گفت: خرید این دستگاه در دوره شهردار قبلی صورت گرفته که برای تحویل آن مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان هزینه آن را پرداخت کردیم، اگرچه این دستگاه غیر استاندارد است اما برای استفاده ما در وضعیت موجود خوب است.

کلانتری‌بنگر افزود: این دستگاه یک تن و ۸ کیلو آسفالت تولید می کند و در هر ساعت می‌تواند ۱۶ متر مربع لکه‌گیری را انجام دهد.

وی از سطح ۱۰۰ هکتار خیابان در حال بهره‌برداری خبر داد و گفت: در طول این مدت ۳۰۰ کامیون زباله جا مانده از قبل را به خارج شهرستان منتقل کردیم.

شهردار شهر اسدآباد از توافق با منابع طبیعی برای در اختیار گذاشتن ۱۴۰ هکتار از منابع طبیعی خبر داد و گفت: قرار است با در اختیار گرفتن جنگل کاری های اطراف شهر مرکز گردشگری در این شهر احیا کنیم.

وی از بهره برداری المان شهدای خلبان اسدآباد در میدان آزادگان در بهمن ماه امسال خبر داد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب