نایب رئیس شورای اسلامی شهر همدان:

کارخانه بازیافت هواپیماهای مسافربری در همدان تأسیس می‌شود

سعید نظری گفت: شرکت تعمیرات هواپیمایی فارسکو با مشارکت شهرداری همدان، کارخانه بازیافت هواپیماهای مسافربری را در مجاورت فرودگاه همدان احداث خواهد کرد که پیشنهاد مشارکت این پروژه عظیم صنعتی را به شهرداری ارائه کرده است.

به گزارش عصرهمدان؛ سعید نظری در صحن شورای شهر همدان، اظهار کرد: پروژه صنعتی بازیافت هواپیما در اشتغال و درآمدهای پایدار تأثیر مستقیم و غیرمستقیم دارد.

وی عنوان کرد: مسئولان استان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی، شهردار و اعضای شورای شهر همدان طی جلسات و بازدیدهای به‌عمل آمده از شرکت فارسکو و براساس نیاز کشور برای بازیافت هواپیماهای مسافربری، مقدمات راه‌اندازی این مجموعه صنعتی را فراهم کرده‌اند.

نظری معتقد است: انبوه هواپیماهای فرسوده داخلی و همچنین مقرون به‌صرفه بودن بازیافت هواپیماهای کشورهای همسایه در ایران از جمله دلایل توجیهی این طرح است.

وی؛ توانمندی‌های شرکت فارسکو را برشمرد و ادامه داد: بر اساس بررسی‌های کارشناسان و استانداردهای بین‌المللی، همدان منطقه مناسبی برای این پروژه مهم است و علی‌رغم اینکه هیچگونه آسیب زیست‌محیطی وجود ندارد، در بحث جذب سرمایه‌، توریسم، اشتغال، درآمدهای پایدار و گسترش آموزش‌های مهارتی و تخصصی تأثیرات مثبت فراوانی برای همدان خواهد داشت.

نایب رییس شورای شهر همدان همچنین شرکت فارسکو را مجموعه‌ عظیم مهندسی در زمینه تعمیرات هواپیمایی معرفی کرد و گفت: این شرکت عهده‌دار ارائه خدمات تخصصی تعمیرات اساسی هواپیماهاست که با رعایت استانداردهای بین‌المللی، براساس مجوزهای سازمان هواپیمایی کشوری خدمت می‌کند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب