دانش آموزان انجمن اسلامی استان همدان به میدان میشان صعود کردند

معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه انجمن اسلامی استان همدان گفت: دانش آموزان پسر عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان همدان در اردو یک روزه به میدان میشان صعود کردند.

 

به گزارش عصر همدان، صابر نوری محب با اعلام خبر اعزام صعود دانش آموزان استان همدان به میدان میشان گفت: درباره لزوم ورزش در کنار کارهای دیگر تربیت و خصوصا کوهنوردی که توجه ویژه ای در دین اسلام به آن شده است،

وی ادامه داد: کوه ها نه فقط توان جسمی بلکه قدرت ذهنی فرد را هم به چالش می کشند. گاهی وقت ها جایی مثل کوه نسبت به موجودات زنده، چیزهای بیشتری به فرد یاد می دهد. در کوهستان راه های پر پیچ و خم، لذت رسیدن به قله کوه، دره های شیب دار، ابرهای باران زا، وزش باد و آواز پرندگان همه چیز برای فرد پیامی دارد.

معاون فرهنگی تربیتی برادران اتحادیه انجمن اسلامی استان همدان گفت: نکته قابل توجه در این اردو که با استقبال دانش آموزان همراه بود تازگی این کار برای آنان بود به گونه ای که اکثریت آن ها برای اولین بار به کوه قدم می گذاشتند و این نشان از بی توجهی نسل جدید به امر کوهنوردی است. دانش آموزان در این اردو یک روزه توانایی جسمی و روحی خود را مورد آزمایش قرار دادند. این گونه اردوها زمینه مناسب جهت تربیت صحیح می باشد و میتواند رابطه مربی و متربی را تقویت کرده کمک کننده مربی در جهت تربیت درست باشد.

وی در پایان تصریح کرد: در این اردو برنامه های مختلفی برگزار شد که میتوان از بین آن ها به حضور دانش آموزان در مزار شهدای گمنام میدان میشان و تجدید میثاق با آرمان های شهدا و بهره مندی از روایت گری سیره شهدا اشاره کرد شدند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب