ارسال ۲۳۶۵ اثر به جشنواره فیلم و عکس «آگر» در ملایر/ راهیابی ۶۸ اثر به بخش مسابقه

امید وفایی با اشاره به برگزاری شصتمین جشنواره منطقه‌ای فیلم و عکس انجمن سینمای جوان «آگر» در ملایر از حضور ۱۰ استان در این جشنواره خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره به مدت چهار روز از ۱۵ تا ۱۸ شهریورماه در این شهرستان برگزار می‌شود.

 وی افزود: استان‌های همدان، هرمزگان، قم، مرکزی، اصفهان، فارس، سیستان و بلوچستان، کرمان، یزد و خراسان جنوبی در این جشنواره حضور دارند.

رئیس انجمن سینمای جوان ملایر با اشاره به اینکه از زمان فراخوان جشنواره ۲ هزار و ۳۵۶ اثر به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد گفت: در بخش فیلم ۲۵۸ فیلم داستانی و ۱۰۲ اثر در بخش مستند به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی اضافه کرد: همچنین در بخش پویانمایی نیز ۳۱ اثر به دبیرخانه جشنواره و در بخش فیلم تجربی (تجربه‌گرا) نیز ۵۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

وفایی گفت: در بخش عکس نیز یک‌هزار و هفت تک‌عکس و ۴۷۵ مجموعه عکس و در بخش فیلمنامه ۳۹۵ اثر در بخش آزاد و ۳۸ اثر در بخش اقتباسی ارسال شد.

وی با اشاره به مرحله نهایی برای انتخاب آثار گفت: داوران این جشنواره از اساتید برجسته کشور هستند که از بین آثار رسیده آثار فاخر را انتخاب کرده‌اند.

رئیس انجمن سینمای جوان ملایر از انتخاب  ۶۸ فیلم در چهار بخش داستانی، مستند، پویانمایی و فیلم تجربی به بخش مسابقه خبر داد و گفت: از این تعداد ۳۵ فیلم داستانی، ۱۷ فیلم مستند، هفت فیلم پویانمایی و ۹ فیلم تجربی است.

وی افزود: در بخش فیلمنامه نیز ۱۶ اثر برای رقابت در بخش نهایی جشنواره انتخاب شد که چهار فیلمنامه در بخش اقتباسی و ۱۲ فیلمنامه در بخش آزاد است.

وفایی افزود: در بخش عکس نیز از بین آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره، ۳۷ تک عکس و چهار مجموعه عکس انتخاب شد.

وی بیان کرد: این تعداد عکس از ۲۶ عکاس سراسر کشور برای رقابت در بخش نهایی این رویداد منطقه‌ای برگزیده شد.

رئیس انجمن سینمای جوان ملایر از حضور ۲۰۰ میهمان ویژه در این جشنواره خبر داد و خاطرنشان کرد: ۱۱ کمیته نیز برای برگزاری جشنواره تشکیل شده که امیدواریم بتوانیم جشنواره مطلوبی را در شهرستان برگزار کنیم.

آخرین مطالب