رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند خبر داد؛

شروع به کار سینمای نهاوند با اکران دو فیلم جدید

امیر بحیرایی گفت: سینما اندیشه نهاوند از دهم آذر ماه با اکران ۲ فیلم منصور و دینامیک شروع به کار می‌کند.

امیر بحیرایی، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند در گفت و گو با خبرنگار عصرهمدان، گفت: متاسفانه در سال ۱۳۸۴ تنها سینمای نهاوند(سینما فرهنگ) به دلایل مختلف از جمله عدم استقبال مردم به روز نبودن تجهیزات و دیگر مشکلات با رأی کمیسیون ماده ۵ تعطیل شد.

وی اظهار داشت: پس از آن با تلاش‌های مختلف از سوی شخصیت‌های حقیقی و حقوقی نتوانستیم مالک سینما را متقاعد کنیم تا نسبت به راه اندازی مجدد آن اقدام نماید.

بحیرایی افزود: البته در این میان مشکلات موجود از نظر زیرساختی و استحکام بنا و همچنین تجهیزات در این تعطیلی بی‌اثر نبود.

وی اظهار داشت: در سال ۱۳۹۰ و با پیگیری‌های به عمل آمده توسط مسئولان وقت این اداره و شهرستان با اعتباری بالغ بر ۵۰۰ میلیون ریال تنها سالن شهرستان مجهز به جدیدترین سیستم‌های پخش و اکران فیلم شد و سالن اندیشه مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی (ره) قابلیت پخش فیلم را پیدا و فعالیت خود را با نام سینما اندیشه نهاوند آغاز کرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: متاسفانه به دلیل عدم استقبال همشهریان از فیلم‌ها، بخش خصوصی که مسئولیت اکران فیلم را برعهده داشت نتوانست به فعالیت خود ادامه دهد.

وی بیان کرد: در سال ۱۳۹۴ و ۱۳۹۷ با تلاش‌های صورت گرفته یک‌بار دیگر سینما اندیشه فعالیت خود را با پخش جدیدترین فیلم‌های در حال اکران در کشور آغاز کرد که متاسفانه این‌بار هم با عدم استقبال مردم به تعطیلی کشیده شد.

بحیرایی اظهار داشت: امسال و در روزهای گذشته آغاز به کار این سینما به صورت گسترده در بین همشهریان به یک خواسته شهرستانی تبدیل شد و این اداره نیز بر خود لازم دید تا تمام تلاش خود را در این خصوص به کار گرفته و نسبت به راه اندازی مجدد سینما اقدام نماید که در این خصوص اعتباری بالغ بر ۷۰ میلیون تومان برای راه اندازی مجدد آن هزینه شد.

وی تصریح کرد: در این راستا با هماهنگی‌های به عمل آمده با کانون پخش کنندگان سینمای ایران آقای محمدعلی نامجویان به عنوان نماینده این سازمان عهده‌دار اکران فیلم در شهرستان نهاوند شد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نهاوند گفت: سینما اندیشه نهاوند واقع در مجتمع فرهنگی و هنری امام خمینی (ره) روز چهارشنبه ۱۰ آذر ماه با اکران ۲ فیلم در دو سانس ۱۶ و ۱۸ با نام‌های منصور و دینامیک که در حال حاضر بر پرده سینماهای کشور در حال اکران هستند فعالیت خود را آغاز می‌کند.

وی در پایان گفت: این سینما در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته در ۲ سانس ساعت های ۱۶ و ۱۸ آماده حضور علاقمندان و سینما دوستان می باشد.

انتهای پیام/س

آخرین مطالب