بیشترین بازدیدها

یادداشت

مدیر کل کمیته امداد استان همدان:

کار گزاران زکات باید در عمل این واجب الهی فراموش شده را ترویج دهند

محمد رسول شیخی زاده اظهار کرد: نهضت احیا و ترویج زکات در همه سطوح را تبلیغ نماییم تا برکات بی پایان شامل حال همه مردم کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گردد.

به گزارش عصرهمدان، مدیر کل کمیته امداد استان همدان در جلسه اعضای شواری زکات شهرستان بهار اظهار کرد: از زحمات اعضای شورای شهرستان بهار  نهایت تشکر را داریم و  زبان ما برای تشکراز زحمات شما قاصر است و مطمئنا  خیر و برکت این تلاش را در دنیا و آخرت  خواهید دید.

محمد رسول شیخی زاده تصریح کرد:  امروز ما مسئولان  نظام جمهوری اسلامی باید با همکاری همه جانبه، نهضت احیا و ترویج زکات در همه سطوح را تبلیغ نماییم تا برکات بی پایان شامل حال همه مردم کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی گردد.

شیخی زاده عنوان کرد: باید به عنوان کارگزار و شهروندی که مقلد رهبری که مطیع رهبری هستیم، عمل به واجب الهی نماییم  و این واجب فراموش شده را ترویج  دهیم.

وی افزود: شورای کمیته امداد با پرداختن به  شاخص های اقتصاد اسلامی به حل مسائلی چون عدالت عمومی و کم کردن فاصله طبقاتی و توزیع عادلانه ثروت و حل معضل  بیکاری بپردازد.

مدیر کل کمیته امداد استان همدان اضافه کرد: شورا و کمیته زکات در سه زیرمجموعه کمیته تبلیغات با مسئولیت تبلیغات اسلامی، کمیته اطلاع رسانی با مسئولیت نماینده صدا و سیما  و کمیته اجرایی با مسئولیت کمیته امداد تشکیل و در راستای تحقق شاخصه های گفته شده برنامه ریزی و تلاش نمایند و گزارش را به شورای زکات ارئه دهد.

شیخی زاده همچنین با اشاره به ظرفیت آموزش و پرورش عنوان کرد:  آموزش و پرورش یک ظرفیت مهم است که همه اصول دین و فروع دین را به جوانان آموزش میدهد تا آگاهی یابند و مسیر زندگی را طی کنند وگرنه به معضل تبدیل میشوند، در مدارس معلمان و مدرسان در مورد بحث زکات و پرداخت زکات و این واجب الهی باید طرح موضوع کنند  و  با کمک مبلغینی از روحانیون که مسلط به احکام زکات هستند این واجب الهی  را نشر دهند همچنین ائمه بخش ها و بخشداری ها با برگزاری جلسات کمیته در سطح روستاها این واجب الهی را اجرا نمایند، تشکیل شورای زکات در درورن جهاد کشاورزی با جلسات مستمر و تشویق کشاورزان فعال در بحث زکات را پیگیری نمایند.

شیخی زاده در پایان اظهار کرد: در سطح استان ۹هزار خانواردر سطح شهرها فاقد مسکن یا بد مسکن هستند و نیازمند مسکن هستند و جزو ضروریات هست و تامین صددر صدی برای کمیته امداد امکان پذیر نیست و فقط در بخش اعتباری  اعطای وام بلاعوض  و وام قرض الحسنه میتوانیم کمک کنیم و اگر مسئولان شهرستانی زمین برای مسکن محرومین در هر نقطه شهر تامین کنند ما حاضریم تمام محرومین را با کمک خیرین و اعتبارات بلاعوض کمیته امداد و وام های قرض الحسنه صاحب مسکن حداقلی نماییم.

انتهای پیام/ق

آخرین مطالب