فیلم؛

اسدآباد دریک نگاه همراه با جاذبه های گردشگری

اسدآباد یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران و در استان همدان که زبان مردمانش فارسی آمیخته به زبانهای محلی و در روستاها کردی،ترکی و لری است و در نوع خود از نظر تنوع گویش، قابل توجه می‌باشد.

به گزارش عصرهمدان؛ اسدآباد یکی از قدیمی‌ترین شهرهای ایران و در استان همدان که زبان مردمانش فارسی آمیخته به زبانهای محلی و در روستاها کردی،ترکی و لری است و در نوع خود از نظر تنوع گویش، قابل توجه می‌باشد.

جاذبه‌های گردشگری اسدآباد عبارتند از: کتیبه آقاجان بلاغی، حمام گلستان، بنای یادبود سیدجمال الدین اسدآبادی، مسجد سلطانی مسجد جامع، پل شکسته خسروآباد، روستای ملحمدره، دربند، سد نعمت آباد در روستای نعمت آباد و در همسایگی روستای امین آباد درهٔ خنداب، بهمن دره، گردنهٔ اسدآباد، پارک جنگلی، آب انبار شاه عباس، گردوی ۷۰۰ساله ترخین آباد، غار اژدها ، آسیابهای ترخین آباد، روستای ترخین آباد، آسیاب های امین آباد که اکنون در موزه همدان قرار دارند، پیراسماعیل ترخین آباد، تالاب پیر سلیمان .

در شهرستان اسدآباد بالغ بر ۱۵۱ اثر تاریخی و فرهنگی وجود دارد که ۵۸ اثر از این مجموع در فهرست آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. که قدمت بعضی از این آثار به دوره های هزاره ۵ و ۶ قبل از میلاد میرسد.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب