معاون حمل و نقل همدان؛

طرح کنترل نظارت بر ناوگان حمل و نقل جاده‌ای در حال اجراست

معاون حمل و نقل اداره کل راهدارى و حمل و نقل جاده اى استان همدان از انجام طرح کنترل نظارت بر شرکت‌ها و ناوگان حمل و نقلی خبر داد.

به گزارش عصر همدان، صفر صادقی راد در شورای ترافیک شهرستان کبودراهنگ گفت: با توجه به افزایش سفرهای تابستانی، نظارت بیشتر بر شرکت‌های حمل و نقل کالا و مسافر با مشارکت و همکاری پاسگاه‌های پلیس راه در محل پایانه‌های حمل و نقل مسافر و در سطح محور‌ها با جدیت دنبال می‌شود.

وی افزود: در این طرح، عمده تخلفات ازجمله تخلفات شرکت‌هاى حمل و نقل مسافر شامل جذب مسافر از روش‌های غیرمتعارف، صدور صورت وضعیت غیر مجاز، صدور صورت وضعیت وسیله نقلیه دارای نقص فنی، صدور صورت وضعیت برای راننده فاقد مدارک معتبر و مواردی از این قبیل بررسی و پیگیری می شود.

صادقی راد، نظارت جدی بر شرکت‌های حمل و نقل کالا در خصوص تخلفات انجام شده این بخش را از دیگر اقدامات دانست و ابراز داشت: عدم رعایت ضوابط و مقررات تهیه و تنظیم بارنامه، صدور بارنامه برای وسیله نقلیه فاقد کارت معاینه فنی و وسایل ایمنی، از جمله تخلفات انجام‌شده از سوی شرکت‌های حمل و نقل کالا است.

معاون حمل و نقل این اداره کل در ادامه به مباحث ایمنی و ترافیک جاده ای اشاره کرد و ادامه داد: تهیه برنامه راهبردی در امر آموزش ترافیک و اصلاح رفتار ترافیکی در کاربران بخش حمل و نقل و ارائه راهکارهای افزایش ایمنی در جاده ها بر اساس برنامه تدوین شده درحوزه های مختلف با اولویت بندی و تخصیص منابع به اجرا در می آید.

انتهای پیام/

 

آخرین مطالب