بیشترین بازدیدها

یادداشت

کرونا بهانه‌ای برای شانه خالی کردن ادارات از کار!

اسدآباد خالی از برنامه در هفته گردشگری!

علی رغم ثبت دو روستای گردشگری در اسدآباد و داشتن طبیعتی بکر در دربند روستای بوجین، وجود بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی، متأسفانه این شهرستان در هفته گردشگری خالی از برنامه بود.

به گزارش عصرهمدان؛ با نامگذاری ۲۷ سپتامبر به عنوان روز جهانی “جهانگردی”، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور از ۵ تا ۱۲ مهرماه را “هفته گردشگری” در ایران نامگذاری کرده که در این راستا هر ساله برنامه‌های مختلفی برای معرفی شهرها و روستای گردشگری از سوی سازمان میراث فرهنگی در استان‌ها و به تبع در شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

باشیوع کرونا نزدیک به دو سال است که هیچ برنامه ای در راستای گردشگری در شهرستان اسدآباد علی رغم وجود دو روستای گردشگری، داشتن طبیعتی بکر در دربند روستای بوجین، وجود بیش از ۱۵۰ اثر تاریخی و … برگزار نشده است.

امسال هم بنا به گفته رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان اسدآباد در هفته گردشگری برنامه ای در این ایام تدوین و برنامه ریزی نشده است و می توان گفت اسدآباد خالی از برنامه است!

این درحالی است که با رصدی در فضای مجازی می‌بینیم در برخی از شهرهای استان همدان از جمله ملایر شاهد برگزاری برنامه در هفته گردشگری هستیم.

چندسؤال مطرح است که آیا اسدآباد را فقط کرونا زده! که برنامه ای در راستای هدف گردشگری در این هفته نیست؟

باتوجه به اینکه فضای مجازی فرصت ناب برای معرفی اسدآباد به عنوان گردشگری است چرا مسئولان حداقل از این فرصت غافل شدند؟

وجود رسانه ها یک ظرفیت برای معرفی اسدآباد و روستاهای گردشگری آن است، چرا این سازمان از این فرصت بهره نبرده است؟

قطعا” برای هفته گردشگری اعتباری در سطح استان خواهد بود و اسدآباد هم با وجود دو روستای گردشگری به تبع می بایست اعتباری به آن اختصاص داده می‌شد چرا این اتفاق نیفتاده؟

انتظار می رود حداقل مسئولان این حوزه نسبت به معرفی گردشگری روستاها و یا ظرفیتهای این شهرستان برای گردشگری از طریق رسانه ها اقدام کنند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب