بیشترین بازدیدها

یادداشت

پیگیری یک مطالبه؛

قیمت گذاری سبزه ملایر در سفر حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی به ملایر بررسی شود

ملایر به عنوان قطب تولید کشمش در کشور محسوب می شود اما همه ساله قیمت گذاری این محصول یکی از چالش های اصلی در بین باغداران است و آنان همواره از این مسئله گله دارند.

به گزارش عصر همدان؛ حجت الاسلام و المسلمین احد آژادی خواه نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر معاون باغبانی وزیر جهاد کشارزی به ملایر اظهار کرد: محمدمهدی برومند معاون باغبانی وزارت جهاد کشاورزی چهارشنبه به ملایر سفر می کند.

وی افزود: کیفیت قیمت گذاری انگور و بازدید از باغات و آشنایی با استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه بخش کشاورزی در منطقه دره جوزان از جمله برنامه های حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی در ملایر است.

به گزارش عصر همدان؛ یکی از مشکلات همه ساله باغداران ملایری ها قیمت گذاری انگور و کشمش است که کام آنان را پس از یک سال زحمات تلخ م می کند.

 

رئیس اداره جهاد کشاورزی ملایر در مصاحبه ای اعلام کرده است که قیمت کشمش و سبزه باید ۲۷ هزار تومان باشد واین در حالی است که قیمت خرید پایین تر از این میزان است.

ملایر به عنوان قطب تولید کشمش در کشور محسوب می شود اما همه ساله قیمت گذاری این محصول یکی از چالش های اصلی در بین باغداران است و آنان همواره از این مسئله گله دارند.

قیمت گذاری محصول کشمش معمولا توسط کارخانه های سبزه پاک کنی محسوب می شود و نقش دلالان کشمش نیز در این بین غیر قابل چشم پوشی است .

با توجه به بالا رفتن هزینه های تولید، دستمزد کارگر و قیمت های روغن سبزه و کربنات پتاسیم و گوگرد کمترین توقع باغداران ملایری قیمت گذاری عادلانه کشمش ملایر است.

هر چند هر سال اقدامات موقتی برای قیمت گذاری سبزه انجام می شود اما این اقدامات تا کنون کافی نبوده است قبمت گذاری حاصل دست رنج کشاورزان ملایری نیازمند تدبیری جدی است.

مطرح کردن نحوه قیمت کذاری کشمش در کنار ایجاد کارخانه های فرآوری محصول انگور از مسائل هم در سفر معاون باغبانی وزیر جهاد کشاورزی است.

انتهای پیام/گ

آخرین مطالب