بیشترین بازدیدها

یادداشت

شورای شهر همدان پاسخگو باشد؛

تصمیم تغییر نام بلوار سید جمال‌الدین اسدآبادی با توصیه یا فشار؟

شورای اسلامی شهر اسدآباد در پی اقدام بی تدبیرانه شورای شهر همدان در تغییر نام بلوار سیدجمال الدین اسدآبادی چندسؤال را از این شورا جویا شد.

به گزارش عصرهمدان؛ اعضای شورای اسلامی شهر اسدآباد با صدور این بیانیه، خواستار پاسخگویی اقدام بی تدبیرانه شورای اسلامی شهر همدان در تغییر نام بلوار سید جمال الدین اسدآبادی شدند.

متاسفانه چندی پیش شورای شهر همدان یا هر مقامی دیگر در اقدامی که نشانگر نداشتن درک درست از تاریخ و هویت ملی و اسلامی جامعه است, و بی توجه به نقش بیدادگر مشرق زمین سید جمال الدین اسدآبادی نام بلواری به نام ایشان در همدان را به نام شهیدی دیگر( که یقینا شهید در جایگاه خودش بسیار ارزشمند است)تغییر داده اند .

این موضوع باعث نگرانی مردم استان و مردم شریف اسدآباد و به ویژه نخبگان و اهل فرهنگ این شهرستان شده است .

بدیهی است شورای شهر همدان به عنوان نهادی مردمی باید برای افکار عمومی در این زمینه پاسخگو باشد .

در جا چند پرسش از اعضای محترم شورای شهر همدان وجود دارد .

۱-آیا در شهر همدان مکان دیگری برای نام گذاری مورد نظر وجود نداشت؟

۲-با توجه به اینکه شهر همدان خواه نا خواه در حال توسعه و گسترش است آیا ممکن نبود یکی از میادین یا بلوارهای جدید الااحداث را به نام شهید عزیز و گرانقدر نام گذاری میشد .

۳-این اقدام شورا سبب ضعف شورا و زیر سوال رفتن عملکرد آن در افکار عمومی است .

از این رو بسیاری می پرسند آیا شورای شهر با توصیه یا فشار خارج از شورا چنین تصمیمی گرفته است .

امیدواریم شورای شهر پاسخ منطقی و مستدل برای افکار عمومی مردم استان داشته باشد .و قصور خود را نسبت به اولین شهید نهضت بیداری اسلامی در جهان اسلام ,جناب حجت الاسلام و المسلمین شهید سید جمال الدین اسدآبادی جبران نماید.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب