بیشترین بازدیدها

یادداشت

مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان همدان:

وجود رد پای بچه های رزمنده اسدآباد در ۱۷۰۰ کیلومتر مرزی جنگ تحمیلی/در جامعه انقلابی من و منم نکنید/دفاع از ارزش باید مردمی باشد

سردار مهدی ظفری با اشاره به ردپای رزمندگان اسدآبادی در عملیات مختلف دوران مقدس، گفت: دفاع از ارزشها باید با رویکرد مردمی باشد، گفت: برای ارزش نهادن به دفاع مقدس منتظر هیچ ارگانی نمانید و همه پای کار بیایند و در تبیین ارزشی مانند دفاع مقدس کار کنند، البته که در جامعه انقلابی من و منم وجود ندارد.

به گزارش عصرهمدان؛ سردار مهدی ظفری، مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان همدان در ستاد بزرگداشت برنامه های دفاع مقدس شهرستان اسدآباد، با اشاره به نقش اسدآباد در دفاع مقدس، اظهار کرد: اسدآباد با وجود شهدا، جانبازان و ایثارگران صاحب نام، شاهکار پیشکسوت عملیاتهای دوران دفاع مقدس است، به گونه ای که در نقطه ۱۷۰۰ کیلومتری مرزی که ما در جنگ بودیم، رد پای بچه‌های این شهر را می‌توان پیدا کرد.

وی به ترکیب مدیریتی در اسدآباد اشاره کرد و گفت: جمع‌گرایی و همفکری عامل فداکاری است و وقتی ما از هم جدا و پراکنده باشیم، حسادت و غیبت و تهمت را به دنبال خواهد داشت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه ما بچه های حزب نیستیم و بچه های انقلاب هستیم، افزود: بچه‌های انقلاب شرط نمی‌گذارند که به کارهای سخت وارد شوند، و نمونه آن موفقیت در کربلای ۵ است که حاصل تلاش انقلابی‌ها در کربلای ۴ است.

وی با بیان اینکه دولتها می آیند و می روند، و این بچه های انقلاب هستند که برای انجام کارهای بزرگ منتظر دولتها نمی مانند، افزود: دولتها به عنوان سازمانی در حفظ ارزشها محدود هستند و ماندگار نیستند و این ساختار اجتماعی است که با وجود تفکر بچه های انقلاب، ماندگار هستند.

ظفری با بیان اینکه جمهوری اسلامی جزئی از حکومت اسلامی است، گفت: خدمت صرف برای مسئولان کافی نیست، جامعه باید جامعه امام زمانی باشد. حزب هیچوقت دنبال حفظ افراد نیست و دائما دنبال حذف است.

وی با اشاره به خدمات شهید سردار سلیمانی، گفت: اگر کار ما برای خدا باشد، موفق حاصل می شود و عظمت شهید سلیمانی فراتر از این است و باید مراکزی چون حوزه علمیه و فرهنگی روی تفکرات ایشان بیشتر تبیین کند.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس استان همدان با بیان اینکه برای تکمیل یادمان شهید نباید منتظر ماند و اگر مسئولی کارنمی‌کند خود باید بگذارد، برود، افزود: هر مجموعه باید به صورت جداگانه آیینی بزرگداشت دفاع مقدس داشته باشد.

وی با بیان اینکه انقلاب حاصل دفاع مقدس است و اگر دفاع مقدس نمی‌شد، مسیر آن تغییر می‌کرد، افزود: ما در مسیر انقلاب هستیم اما اندیشه ما هنوز کوچک است و باید تفکرات بزرگتری داشته باشیم، فرق هست بین انقلابی و غیرتمند انقلابی، باید غیرتمند دینی و انقلابی بود.

ظفری با تأکید بر اینکه دفاع از ارزشها باید با رویکرد مردمی باشد، گفت: برای ارزش نهادن به دفاع مقدس منتظر هیچ ارگانی نمانید و همه پای کار بیایند و در تبیین ارزشی مانند دفاع مقدس کار کنند، البته که در جامعه انقلابی من و منم وجود ندارد و ما هستیم و باید فراتر از اینها فکر کنیم.

وی در خصوص تغییر نام بلوار سید جمال‌الدین اسدآباد هم گفت: تعصبی که نسبت به شهرستان وجود دارد، قابل تقدیر است و این موارد قابل پیگیری است.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب