مدیرعامل تشکل خانه حامی کشاورز اسدآباد هشدار داد؛

کشت دوم محصولات در منطقه ممنوعه بحرانی اسدآباد ممنوع!/دادستانی ورود کند/سکوت خبرنگاران و بی‌توجهی مسئولان در برابر نابودی دشت اسدآباد

محمد احمدی با بیان اینکه برخی از کشاورزان با کشت دوم محصول در اراضی کشاورزی منطقه ای که با بحران آب مواجه است، یا از بحرانی بودن منابع زیرزمینی آگاهی ندارند و یا طمع کار شده اند، گفت: این دشت ممنوعه و در حال نابودی است اما کشاورزان اقدام به کشت محصول دوم کرده اند و این درحالی است که جهاد کشاورزی، آب منطقه ای شهرستان و همدان نسبت به این مسئله واکنشی نداشته اند.

محمد احمدی، مدیرعامل تشکل خانه حامی کشاورز اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، از کشت دوم محصولات کشاورزی در دشت ممنوعه و بحرانی اسدآباد خبر داد و اظهار کرد: متأسفانه ۵۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی دشت این شهرستان برای بار دوم محصول کشت شده است.

وی بااشاره به تشنه بودن دشت اسدآباد، کشت دوم محصولات کشاورزی را یک امر اشتباه خواند و گفت: این دشت ممنوعه و در حال نابودی است اما کشاورزان اقدام به کشت محصول دوم کرده اند و این درحالی است که جهاد کشاورزی، آب منطقه ای شهرستان و همدان نسبت به این مسئله واکنشی نداشته اند..

مدیرعامل تشکل خانه حامی کشاورز اسدآباد با بیان اینکه کشت دوم محصول در منطقه ممنوعه و بحرانی، به خطر انداختن ته مانده منابع زیرزمینی است، گفت: قانون برای برخورد با این افراد دست جهاد کشاورزی و منابع آب را باز گذشته اما چرا اقدام نمی‌کنند.

وی با بیان اینکه برخی از کشاورزان با کشت دوم محصول در اراضی کشاورزی منطقه ای که با بحران آب مواجه است، یا از بحرانی بودن منابع زیرزمینی آگاهی ندارند و یا طمع کار شده اند، افزود: در مناطقی مانند روستاهای موسی آباد، نصرت آباد و… محصولات پر آب بری چون چغندرقند، سیب زمینی، ذرت علوفه ای و یونجه کشت شده و این یک خطر جدی است.

احمدی با بیان اینکه سکوت خبرنگاران در برابر منابع زیرزمینی ظلم به حیات انسانی است، گفت: تنها گاهی خبرنگار این پایگاه خبری و ما در خانه کشاورز فریاد بر می آوریم و نمی‌دانم بقیه خبرنگاران استان و شهرستان کجایند و چرا در برابر این موضوع مهم که با حیات انسان ارتباط مستقیم دارد، سکوت اختیار کرده اند.

وی با بیان اینکه اگر هیدوگراف را نگاهی کنید، خواهید دید که در حال سقوط است و اسدآباد را به نابودی می‌برد، گفت: بسیاری از مناطق بحرانی با دلسوزی مسئولان، از ظرفیت خبرنگاران و تشکلها، دادستانی برای مقابله کشت دوم محصول جلوی این امر را گرفته اند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب