با اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد تومان؛

بلوار قدر همدان افتتاح شد/اتصال کوی خضر به شهرک مدنی

بلوار قدر با حضور استاندار، نمایندگان مجلس، سرپرست شهرداری، مدیر شهرداری منطقه سه و تعدادی از اعضای شورای شهر به صورت ویدئو کنفرانس و در قالب پروژه‌های هفته دولت افتتاح شد.

به گزارش عصر همدان به نقل از همشهری؛‌ بلوار قدر با حضور استاندار، نمایندگان مجلس، سرپرست شهرداری، مدیر شهرداری منطقه سه و تعدادی از اعضای شورای شهر به صورت ویدئو کنفرانس و در قالب پروژه‌های هفته دولت افتتاح شد.

این‌ بلوار، معبر ارتباطی بلوار حضرت امام (ره) به منطقه خضر خواهد بود و در رفع ترافیک و افزایش کیفی فضای موجود موثر خواهد بود. این پروژه را می‌توان یکی از مهم‌ترین پروژه های شهرداری در چند سال اخیر دانست که در یک منطقه کم برخوردار اجرا شده است.

مدیر منطقه سه شهرداری همدان در خصوص احداث بلوار قدر شمالی، توضیح داد: احداث بلوار قدر از تاریخ ۱۱ بهمن ماه ۱۳۹۹ آغاز شد و به مدت ۵ ماه طول کشید و در تاریخ ۱۳ تیر ماه ۱۴۰۰ به پایان رسید. پیمانکاری این پروژه را شرکت اورام فراز بر عهده داشت و معاونت امور زیر بنایی و حمل و نقل شهری شهرداری منطقه سه بر این پروژه نظارت داشتند.

«محمدرضا فیضی‌منش» افزود: دیوار کشی و پوشش رودخانه با دال‌های بتنی، تملک املاک موجود در مسیر، خاکبرداری به ارتفاع۲/۵  متر، پیاده رو سازی، زیرسازی و آسفالت، عملیات پوشش فضای سبز، نصب علائم و تجهیزات ترافیکی در این منطقه از جمله مهم‌ترین اقدامات اجرایی در این پروژه بود.

وی با بیان این‌که بلوار قدر معبر ارتباطی بلوار حضرت امام (ره) به منطقه خضر خواهد بود به مزایای تحقق این پروژه در منطقه، اشاره کرد و گفت: این معبر به طور قطع در رفع ترافیک موجود و افزایش کیفی فضای موجود موثر خواهد بود.

فیضی‌منش با قدردانی از مردم منطقه و حمایت شهردار همدان، مهندس صوفی در اجرای مطلوب و فنی پروژه‌ها که به‌کار گرفته‌اند،گفت : در تلاش بودیم تا بلوار قدر را به میدان امام حسین (ع) متصل کنیم تا شاهد تسهیل در حمل‌ونقل و رفع ترافیک در این منطقه باشیم.

این مقام مسئول با بیان این‌که عملیات آسفالت‌ ریزی بلوار قدر با تلاش شبانه‌روزی عوامل اجرایی این منطقه و اکیپ های سازمان عمران و پیمانکار انجام شد، خاطرنشان کرد: این پروژه در حدود سه هزار تُن آسفالت نیاز داشت و بعد از اتمام پروژه آسفالت‌ریزی انجام و بهره‌برداری از پرو‍ژه محقق شد.

فیضی‌منش افزود: این بلوار معبر ارتباطی بلوار حضرت امام(ره) به منطقه خضر است و تا میدان امام حسین(ع)، بلوار سلامت و بلوار سردار شهید همدانی که محوری مهم و اصلی در شهر همدان بوده، ادامه خواهد یافت.

وی با بیان این‌که این پروژه به طول یک کیلومتر و به عرض سی و پنج متر و با اعتبار بیست میلیارد تومانی افتتاح شده، اظهار کرد: در این محل میدانی با مساحت سه هزار و ۶۰۰ متر به قطر ۶۶ متر احداث شده است، از تمامی مالکین که همکاری و مساعدت لازم را در واگذاری املاک برای اجرای پروژه داشته‌اند، تشکر می‌کنم.

انتهای پیام/

آخرین مطالب