بیشترین بازدیدها

یادداشت

ورود نخستین گروه از مهمانان خارجی اجلاس گردشگری آسیا به همدان

به گزارش عصر همدان، علی خاکسار امروز در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه امروز ۴۵ میهمان اجلاس گردشگری آسیا وارد همدان می‌شوند، اظهار کرد: میهمانان خارجی از کشورهای افغانستان، عراق، کامبوج، آذربایجان، ژاپن، گرجستان، ویتنام، کره جنوبی، فیلیپین، بنگلادش، ازبکستان، پاکستان، اندونزی ، تایلند، سریلانکا، اسپانیا و دبیر کل ACD هستند.

وی بیان کرد: همدان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی از امروز به طور رسمی میزبان وزرای گردشگری کشورهای عضو ACDخواهد بود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی استان همدان گفت: کنفرانس بین‌المللی همدان ۲۰۱۸ در راستای برنامه‌ها و اهداف رویداد بزرگ و بین‌المللی «همدان ۲۰۱۸» پایتخت گردشگری کشورهای‌ آسیایی در روزهای ۵ و ۶ شهریور ماه سال جاری در همدان با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، مهمانان خارجی شامل وزرای خارجی از چند کشور و دبیر کل ACD و چندی از وزیران و استانداران کشوری، در همدان برگزار خواهد شد.

وی افزود: این کنفرانس صبح روز ۵ شهریور با موضوع تطبیق معیارهای شهر خلاق با شهر همدان آغاز و با سخنرانی استاندار همدان و آقای مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور و دبیر کلACD و در نهایت با سخنان اقای جهانگیری به پایان می‌رسد.

خاکسار ادامه داد: پس از اتمام کنفرانس که در سالن شهدای استانداری برگزار خواهد شد، پنل‌های تخصصی و تورهای بازدید فنی از مناطق گردشگری استان برگزار می‌شود؛ که این بازدید‌ها به صورت شهری شامل پیاده‌راه بوعلی، راسته بازار همدان، آرامگاه استر‌ومردخای و گنجنامه و بازدیدهای برون شهری شامل غار علیصدر، لالجین و روستای ورکانه خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: در صبح روز ششم شهریور، نشست‌های دوجانبه و چند جانبه بین مقامات عالی از جمله رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور، معاون اول رئیس جمهور و وزرای خارجی و دو کمیته فنی توسعه گردشگری بین ایران وافغانستان و ایران و عراق برگزار می‌شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث فرهنگی استان همدان هدف از این میزبانی مهم را معرفی ظرفیت‌های گردشگری استان همدان به عنوان مقصد گردشگری تورهای ورودی توسعه گردشگری بین المللی(آسیا) دانسته و اضافه کرد: ارتقاء کمی و کیفی زیرساخت‌های گردشگری و تأسیسات مرتبط، ایجاد فرصت‌های جدید جذب سرمایه‌گذاری و همچنین رونق اقتصادی استان و منطقه از جمله اهداف این برنامه به شمار می‌روند.

آخرین مطالب