• امروز : سه شنبه - ۴ مهر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Tuesday - 26 September - 2023
3

تراویدن شیر مادر بر پیکر نازک نوزادان یک نعمت الهی است / در همدان ۴ بیمارستان دوستدار کودک داریم

  • کد خبر : 12657
  • 10 مرداد 1398 - 8:31
تراویدن شیر مادر بر پیکر نازک نوزادان یک نعمت الهی است / در همدان ۴ بیمارستان دوستدار کودک داریم

کارشناس شیر مادر تراویدن شیر مادر بر پیکر نازک نوزادان را یک نعمت الهی دانست و گفت؛ در دین ما اسلام تاکیدها و سفارش های زیادی به استفاده از شیر مادر شده است که همیشه ما سعی می کنیم این فواید را در قالب بروشور در اختیار مادران شیر ده قرار دهیم .   به […]

کارشناس شیر مادر تراویدن شیر مادر بر پیکر نازک نوزادان را یک نعمت الهی دانست و گفت؛ در دین ما اسلام تاکیدها و سفارش های زیادی به استفاده از شیر مادر شده است که همیشه ما سعی می کنیم این فواید را در قالب بروشور در اختیار مادران شیر ده قرار دهیم .

 

به گزارش عصر همدان، اهمیت تغذیه طبیعی نوزاد با شیر مادر باعث شد که سازمان های بهداشت جهانی و یونیسف هر ساله از ۱۰ تا ۱۶ مردادماه را به عنوان هفته جهانی شیر مادر اعلام کند

تغییر سبک زندگی و ذائقه غذایی مردم باعث بروز مشکلات زیادی در جوامع شده است چرا که خیلی از غذاهای آماده و فست فودی جوامع غربی به طور عجیب و قارچ گونه در شهرها رشد یافته است و غذاهای طبیعی و سالم جای خود را به محصولات تراریخته و آماده داده اند و از این رو کودکان بیش از همه در معرض مشکلات غذایی هستند .

نوزادان نیز که تا حد زیادی مواد غذایی آنها وابسته به تغذیه مادر است باید مورد توجه قرار گیرند ، از نظر کارشناسان بهترین تغذیه یک نوزاد فقط شیر مادر است چراتاثیر بسزایی در چاقی و عوامل دیگر سلامت نوزاد در دوران جوانی و نوجوانی دارد

در این رابطه سعیده سهرابی، کارشناس بهداشت و شیر مادر در گفتگو با خبرنگار عصر همدان، با اشاره به اهمیت شیر مادر در دوسال اول زندگی نوزاد گفت؛ با توجه به اینکه اکثر مادران امروز ما شاغل هستند دستورالعملات و قوانینی برای تمام ادارات خصوصی و دولتی ابلاغ شده است که در روزهای نزدیک به آنها ابلاغ می شود .

وی ادامه داد: نباید قانون استعلاجی از مادران شیر ده کم شود و پاس شیر در تمام ادارات اجرا شود .

سهرابی کارشناس شیر مادر گفت: مرخصی زایمان باید حتما برای تمام بانوان شاغل رعایت شود و برخی شرکتهای خصوصی که آن را رعایت نمی کنند حتما نظارت و پیگیری شوند.

وی عنوان کرد: مرخصی زایمان ۹ ماه است که برای تامین اجتماعی نیز ۶ ماه لحاظ شده است ،اما ما بانوانی را داریم که کمتر از ۲۰ روز به محل کار خود برمی گردند که باید نظارت شود چرا که تمام این عوامل در تغذیه نوزاد و مادر نقش اساسی دارند .

سهرابی عنوان کرد: در همدان ۴ بیمارستان دوستدار کودک داریم که قانون شیر مادر حتما در آنها اجرا می شود و تماس پوست با پوست و آموزشهای دیگر در این بیمارستان ها الزامی است .

وی تاکید کرد: بیمارستانهای فاطمیه،بعثت،بوعلی و آتیه چهار بیمارستانی هستند که دوستدار کودک اعلام شده اند .

سهرابی گفت؛ تمام مادران می توانند به نوزدان خود شیر دهند و فقط مادری که HIVمثبت دارد نمی تواند شیر دهد و مادرانی که منع دارویی دارند و داروهایی روان استفاده می کنند ، البته تمام داروهای روان منع نیستند و فقط آنهایی که پزشک‌ تاکید می کند باید استفاده نشوند .

کارشناس شیر مادر با اشاره به اهمیت تغذیه نوزادان گفت : مادرانی که شیمی درمانی می شوند باید حتما شیر خشک برای نوزاد خود استفاده کنند و یا می توانند برای شیر دادن از دایه استفاده کنند .

کارشناس شیر مادر تراویدن شیر مادر بر پیکر نازک نوزادان را یک نعمت الهی دانست و گفت: در دین ما اسلام تاکیدها و سفارش های زیادی به استفاده از شیر مادر شده است که همیشه ما سعی می کنیم این فواید را در قالب بروشور در اختیار مادران شیر ده قرار دهیم .

انتهای پیام /

لینک کوتاه : http://asrehamedan.ir/?p=12657
  • دیدگاه‌ها برای تراویدن شیر مادر بر پیکر نازک نوزادان یک نعمت الهی است / در همدان ۴ بیمارستان دوستدار کودک داریم بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.