بیشترین بازدیدها

یادداشت

توجیه قطعی برق؛

انتقاد فرماندار ملایر و دادستان همدان به قطعی برق/ شرکت توزیع برق برنامه خاموشی جدید داد

آخرین ویرایش در:
با توجه به بی‌نظمی در قطعی برق و کم شدن گرمای هوا قطعی برق باعث انتقاد مسئولین مختلف شده است.

به گزارش عصر همدان؛ درحالی‌که در روزهای اخیر هوا قدری خنک‌تر شده است اما شاهد قطعی بی‌برنامه در برخی از نقاط و روستاهای شهرستان ملایر هستیم و که گل‌ها و بر اساس پیام‌های دریافتی همشهریان در برخی از روستاها در یک روز حتی تا ۵ مورد خاموشی و قطع برق نیز گزارش است.

بر اساس اعلام فرماندار در جلسه نشست خبری با خبرنگاران شهرستان استان همدان در وضعیت سبز مصرف برق قرار دارد و خاموشی‌های برق توجیهی ندارد و نباید به بهانه کمبود، برق باختر و با بی‌نظم برق مردم قطع شود.

اداره برق نیز در پیام‌هایی وضعیت قطعی برق را به دلیل کمبود منابع آب در پشت سدها و عدم استفاده از نیروگاه‌های آبی عنوان کرده است.

متن یکی از پیام‌های روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان همدان:

به علت افزایش دمای هوا در اکثر نقاط کشور، کمبود منابع آب در پشت سدهای کشور و عدم امکان استفاده از نیروگاه‌های برق‌آبی و خارج شدن چند نیروگاه برق به علت نقص فنی و افزایش مصرف برق، کلیدهای محافظتی در ایستگاه‌های انتقال و فوق توزیع برق برای محافظت از تجهیزات و جلوگیری از قطع برق سراسر در کشور به‌صورت خودکار عمل نموده و قطع برق صورت می‌گیرد.

متأسفانه این بخش از خاموشی‌ها قابل‌کنترل نیست.

ضمن عرض پوزش از تمام هم استانی‌های گرامی، درخواست می‌گردد با همکاری هم فقط دو درجه دمای کولرهای گازی را افزایش و کولرهای آبی را بر روی دور کند قرار دهیم.

در ساعات اوج مصرف برق ۱۲ تا ۱۸، از لوازم پرمصرف برقی استفاده ننماییم، تا با کاهش مصرف برق و برابری با میزان تولید برق کشور، از خاموشی‌های آنی پیشگیری نماییم.

دریکی دیگر از اطلاعیه‌های شرکت توزیع برق استان همدان اجرای برنامه مدیریت اضطراری بار را طبق برنامه تعیین‌شده از طریق دیسپاچینگ ملی کشور اعلام‌شده است.

دادستان همدان نیز در بازدید از مرکز دیسپاچینگ همدان از بی‌برنامگی قطعی برق کرد و بیان کرد: بهانه‌ای برای بی‌برنامگی در خاموشی‌ها نباید باشد.

وی با قدردانی از زحمات متولیان توزیع برق استان، اظهار کرد: هرچند که گفته می‌شود، به علت افزایش دما و کمبود منابع آب و عدم امکان استفاده از نیروگاه‌های برق‌آبی و درنهایت خروج چند نیروگاه برقی از مدار، میزان تولید برق کاهش‌یافته و اعمال خاموشی‌ها از مرکز رخ می‌دهد، اما این مطلب نباید بهانه‌ای برای بی‌برنامگی در خاموشی‌ها باشد.

در ماه گذشته علی‌رغم گرمای بالای هوا شاهد کاهش خاموشی‌ها در کشور بودیم اما در رزهای اخیر خاموشی‌های گاه‌وبیگاه داد مردم را درآورده است.

حال سال اساسی این است که چه بخشی در این امر کوتاهی می‌کند؟ آیا صحبت‌های فرماندار که عالی‌ترین رتبه دولت در شهرستان محسوب می‌شد موردقبول است یا دلایل و خاموشی‌های بی‌برنامه در روستاها و اداره برق؟؟!!

دادستان همدان نیز به‌صراحت از نحوه خاموشی‌ها در استان گلایه کرده است و به‌عنوان مدعی‌العموم پیگیر حقوق عامه است تا علت ضعف دراین‌باره مشخص شود.

متأسفانه بیشترین قشری که در این مدت آسیب دیدند روستائیانی بودند که گل‌ها تا هفت ساعت با خاموشی برق مواجه بودند و امید است مسئولین ضمن اعلام دلایل این نوع قطعی برق به‌صورت واضح جدول خاموشی برق را ارائه کنند تا باعث بی‌عدالتی در مناطق مختلف نشود.

انتهای پیام/گ

آخرین مطالب