رئیس نظام پزشکی همدان:

انتخابات هیات مدیره نظام پزشکی همدان امروز برگزار می شود

رئیس نظام پزشکی همدان از برگزاری هفتمین انتخابات هیات مدیره نظام پزشکی همدان در امروز خبر داد.

به گزارش عصرهمدان؛ علیرضا مدرکیان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در همدان از برگزاری هفتمین انتخابات هیات مدیره نظام پزشکی همدان طی امروز خبر داد و اظهار کرد: روز جمعه انتخابات از ساعت ۸ تا ۲۰ در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه افراد دارای کارت نظام پزشکی و کسانی که محل سکونت آنها همدان است، می‌توانند رای دهند گفت: در این دوره از انتخابات ۳۶ نفر از پزشکان در رقابت باقی ماندند و چند نفری هم انصراف دادند که در مجموع ۱۰ نفر انتخاب می‌شوند.

رئیس نظام پزشکی همدان با اشاره به اینکه در گروه دندانپزشکان سه نفر و داروسازان چهار نفر رقابت می‌کنند افزود: از گروه آزمایشگاه سه نفر، ماماها چهار نفر و همکاران کارشناس پروانه‌دار پنج نفر برای رقابت باقی مانده‌اند.

وی با اشاره به اینکه پیش‌بینی می‌شود میزان شرکت در این انتخابات ۴۰ تا ۵۰ درصد باشد گفت: نام برخی از پزشکان در سامانه نظام پزشکی وجود دارد اما خیلی خود را درگیر مسائل صنفی نمی‌کنند.

مدرکیان گفت: البته پیش‌بینی می‌شود بیش از ۷۰ درصد پزشکان بخش خصوصی در این انتخابات شرکت کنند در حالی که انتظار داریم تمام پزشکان بخش خصوصی و دولتی حضور داشته باشند و شاهد مشارکت حداکثری باشیم.

وی در پاسخ به اینکه چه تدابیری برای برگزاری این انتخابات در ایام کرونا اندیشیده شده است؟ افزود: روش الکترونیکی بهتر بود اما متاسفانه هیات اجرایی نتوانست چنین امکانی را فراهم کند البته با تغییر مکان برگزاری انتخابات هدف این بوده که فضای بزرگتری باشد و مشکلی از لحاظ کرونا ایجاد نشود.

رئیس نظام پزشکی همدان بیان کرد: خوشبختانه در این دوره از انتخابات از گروه‌های پزشکی افراد صاحب نام کاندیدا شده‌اند، البته همه جامعه پزشکی افراد صاحب نام هستند و خوشحالیم که انتخابات صنفی با توجه به همه گروه‌های پزشکی بوده و گروه‌های مختلف نمایندگان خود را برای این دوره فرستاده‌اند.

وی با بیان اینکه هر کدام از کاندیداها نیت خیری دارند و آمده‌اند که کمک کنند افزود: فرق نمی‌کند چه کسانی انتخاب شوند؛ مهم افزایش مشارکت است چرا که پشتوانه نظام‌های صنفی اعضای آن هستند و اگر تعداد اعضای شرکت‌کننده بالا باشد قدرت چانه‌زنی بالا رود و حضور در تعاملات بیشتر می‌شود.

مدرکیان با بیان اینکه افزایش مشارکت نشان دهنده قدرت صنف است گفت: امیدوارم همه همکاران در این انتخابات شرکت کنند و به نمایندگان خود رای بدهند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب