بیشترین بازدیدها

یادداشت

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد:

۲ هزار نفر دانش‌آموز اسدآبادی در مرحله دوم وارنیش فلوراید تراپی شدند

دکتر الهام عظیمی با بیان اینکه در طرح وارنیش تراپی دانش آموزان باید ۱۲ هزار نفر در اسدآباد تحت پوشش قرار بگیرند، گفت: تاکنون برای ۳ هزار دانش‌آموز شهری و روستایی وارنیش فلوراید تراپی انجام شده است.

دکتر الهام عظیمی، معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، از انجام مرحله دوم وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان ۶ تا ۱۴ سال در این شهرستان خبر داد و اظهار کرد: این امر در شرایط کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت رایگان در کلیه خانه‌های بهداشت و مراکز شهری امام خمینی(ره) و شهید چمران صورت گرفت.

وی هدف از اجرای طرح وازنیش فلوراید تراپی دانش آموزان را جلوگیری از پوسیدگی دندان آنان دانست و گفت: این امر در دو نوبت از سال تحصیلی به فاصله ۶ ماه یکبار از پایه اول ابتدایی تا هفتم راهنمایی با فراخوان و تماس تلفنی با والدین از طرف بهورزان در خانه‌های بهداشت و تکنسین‌های دهان و دندان در مراکز شهری انجام می‌گیرد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد گفت: مرحله دوم وارنیش فلوراید تراپی دانش آموزان امسال نیز از ۱۵ فروردین شروع شده که باید ۱۲ هزار نفر در این طرح وارنیش تراپی شوند.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه در اردیبهشت‌ماه شرایط شهرستان قرمز بود و پیک بالا این کار متوقف شد، از هفته قبل با شرایط بهتر ازنظر کرونا دوباره برنامه در حال انجام است.

عظیمی یادآور شد: تاکنون برای ۲ هزار نفر دانش‌آموز روستایی و هزار نفر دانش‌آموز شهری وارنیش تراپی انجام شده که باهمت بهورزان و تکنسین‌های دهان و دندان تا پایان تیرماه انجام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر آموزش والدین در این طرح، پمفلت های آموزشی سلامت دهان و دندان نیز توزیع می‌شود، افزود: تاکنون ۳۰۰ ست خمیردندان و مسواک در روستاهای مناطق محروم (کمک سفلی ، میوله، هلورعلیا ، کینی سایه و…) همراه با آموزش توزیع شده که این روند ادامه دارد.

معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با بیان اینکه ۷۱ درصد دانش آموزان در مرحله اول تحت پوشش طرح وارنیش تراپی قرار گرفتند، افزود: قبل کرونا استقبال والدین مطلوب بود و ما پوشش ۹۵ درصدی داشتیم ‌.

وی یادآور شد: در این طرح گروه هدف ۳ تا ۵ سال نیز وارنیش تراپی در دو مرحله در طول سال انجام می‌شود.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب