بیشترین بازدیدها

یک لحظه درنگ در دریای خروشان هستی؛

ندای الهی العفو مردم استان همدان در نخستین شب قدر به آسمان رفت/وقتی که طراوت بخش دل های شکسته می شود ذکر یا علی و دعا برای ظهور حضرت یار+تصاویر

فرشتگان آسمانی شب های قدر زمین را عرش خود قرار داده، با روزه داران احیاء گرفته و همنوا می شوند و نوایش می شود؛ ذکر یا علی(ع).علی(ع) آن شهید عدالت و دعاهایشان هم ظهور حضرت یار آن طراوت بخش دل های شکسته جهانیان.

به گزارش خبرنگار عصرهمدان؛ دو سالی می شود که به دلیل شیوه کرونا مراسم شب های قدر با رعایت پروتکل های بهداشتی در ایران اسلامی از جمله شهرهای استان همدان برگزار می شود.

مردم روزه دار و خداجوی این دیار در نخستین شب از شب های قدر در مساجد، حسینه ها و یا گلزار شهدا گرد هم جمع شدند تا با یکدیگر دست دعا به درگاه ایزد منان دراز کنند.

نماز می خوانند، زیارت عاشورا هم همچنین، ندای الغوث و الهی العفوشان هفت آسمان را بی واسطه طی می کند و به عرش الهی می رسد.

بهتر است بگوییم فرشتگان آسمانی این شب ها زمین را عرش خود قرار داده با روزه داران احیاء گرفته و همنوا می شوند و نوایش می شود؛ ذکر یا علی(ع).علی(ع) آن شهید عدالت.

در دل تاریکی شب، دست های خالیمان را به سمت آسمان نورانی دراز می کنیم، قرآن به سر می گیریم و خداوند را به اسم جلاله خودش و پاکترین انسان های روز زمین، چهاردهم معصوم علیهم السلام سوگند می دهیم که ما را دریابد و به لحظه ای وا مگذارد.

خدایا در این دریای خروشان نفس، آنچه که نجاتمان می دهد تنهایی تویی.

ذکر اول مومنان می شود؛ ظهور حضرت یار و بعد… بعد هم می شود ظهور حضرت یار، همان درمانگر تمامی دردها و مشکلات جامعه بشری.

چشم به راهی سخت است، امام‌زمان(ع) بیا و چشمان خیس منتظران را در آغوش بگیر و سرنوشت جهانیان را از نو بنویس، آن گونه که خودتان می خواهید، قلب های ما را در مسیر الهی قرار ده و آراممان کن.بیا ای طراوت بخش دل های شکسته جهانیان.

و چه زیباست تمامی فرازهای جوشن کبیر و شاید بیشتر این فراز ۵۹ که در آن ذکرشده؛

یَا حَبِیبَ مَنْ لا حَبِیبَ لَهُ یَا طَبِیبَ مَنْ لا طَبِیبَ لَهُ یَا مُجِیبَ مَنْ لا مُجِیبَ لَهُ یَا شَفِیقَ مَنْ لا شَفِیقَ لَهُ یَا رَفِیقَ مَنْ لا رَفِیقَ لَهُ یَا مُغِیثَ مَنْ لا مُغِیثَ لَهُ یَا دَلِیلَ مَنْ لا دَلِیلَ لَهُ یَا أَنِیسَ مَنْ لا أَنِیسَ لَهُ یَا رَاحِمَ مَنْ لا رَاحِمَ لَهُ یَا صَاحِبَ مَنْ لا صَاحِبَ لَهُ

اى دوست آنکس که دوستى ندارد، ای طبیب آن کس که طبیبى ندارد، پاسخ ده آن کس که پاسخ ده ندارد، اى یار دلسوز آن کس که دلسوزى ندارد اى رفیق آن کس که رفیق ندارد اى فریادرس آن کس که فریادرسى ندارد اى راهنماى آنکه راهنمایى ندارد اى مونس آنکس که مونسى ندارد اى ترحم کننده آن کس که ترحم کننده اى ندارد اى همدم آن کس که همدمى ندارد.

همدان

عکس:ب.علیپور

ملایر

نهاوند

تویسرکان

انتهای پیام/ز

آخرین مطالب