بیشترین بازدیدها

یادداشت

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی اسدآباد خبر داد؛

رسیدگی به ۲۰۰ پرونده شکایت کارگران از کارفرمایان در اسدآباد/پرداخت به بیش از ۵ میلیارد تسهیلات به کارگاه‌های آسیب‌دیده از کرونا

محمد خدایاری با بیان اینکه سال گذشته ۲۰۰ پرونده شکایتی کارگران از کارفرمایان مورد رسیدگی قرار گرفته، گفت: از این تعداد ۹۰ پرونده با سازش کارگر و کارفرما حل‌وفصل شده است.

محمد خدایاری، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسدآباد در گفت‌وگو با خبرنگار عصر همدان، روز جهانی  کار و کارگر را یادآور کوشش و جوشش مردان و زنان بلندهمتی دانست که بااراده پولادین و صادقانه و بی‌آلایش در اعتلای نام ایران بر بلندای قله‌های افتخار و عزت گام برداشتند، اظهار کرد: امسال به دلیل شرایط کرونا از برگزاری مراسم ر شأن و جایگاه کارگران معذور بودیم.

وی با بیان اینکه در راستای توجه به مشکلات کارگران در سال گذشته کارگران ۲۰۰ پرونده شکایتی از کارفرمایان خود داشتند، افزود: برای رسیدگی به این پرونده ۲۸۰ جلسه برگزار شده که منجر به صدور ۲۰۰ رأی شده و بیشتر آن‌ها مربوط به حقوق و مزایای کارگران بوده است.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسدآباد تصریح کرد: با تلاش همکاران ۹۰ مورد از پرونده‌ها به‌صورت سازشی حل‌وفصل شده و کارگران به حقوق و مزایای خود رسیده‌اند.

وی گفت: در حال حاضر در سطح شهرستان ۱۱۰ نفر کارگر مقرری بیکاری دریافت می‌کنند.

خدایاری با بیان اینکه پارسال، مبلغ ۵ میلیارد و ۹۸۰ میلیون تومان به واحدهای آسیب‌دیده از کرونا تسهیلات پرداخت کردیم، افزود: البته این تسهیلات شامل دستگاه‌های میراث فرهنگی، ورزش و جوانان، تاکسیرانی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، صمت، راه و شهرسازی، آموزش‌وپرورش بهزیستی، فنی و حرفه‌ای، جهاد کشاورزی بوده که به جامعه هدفشان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در سال ۱۴۰۰ ما تعهد ایجاد اشتغال هزار و ۴۰۷ نفر شغل داریم، افزود: این تعداد سهمیه به اطلاع دستگاه‌های مربوطه رسیده و موظف هستند این میزان اشتغال را ایجاد کنند.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه تعهد ایجاد اشتغال در سال گذشته هزار و ۳۸۲ نفر بوده است، افزود: دستگاه‌های اجرایی از این تعداد هزار و ۶۲۲ نفر در سامانه اشتغال ثبت کردند.

وی تأکید کرد: برخی تصور می‌کنند این میزان اشتغال ایجادشده در دستگاه‌های دولتی وادارات اتفاق افتاده که این‌گونه نیست و افراد به‌طور مثال با داشتن مجوزی اشتغالی برای خود ایجاد کرده‌اند.

انتهای پیام/ن

آخرین مطالب