آغاز عملیات ساخت و بهسازی ۵۰۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان استان همدان

مسول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) از آغاز عملیات ساخت و بهسازی ۵۰۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی استان همدان خبرداد.

 

علی قراباغی در گفتگو با عصر همدان،  با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت ۵۰۰ واحد مسکونی برای سیل زدگان استان همدان اظهارداشت: با توجه به بارندگی های شدید اوایل سال بیش از ۱۷ هزار ساختمان در سطح استان دچار آسیب جدی و تخریب شد.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: با بررسی های میدانی که توسط سازمان ها و نهادهای متولی در این امر صورت گرفت، و با توجه به گزارشات رسیده مبنی بر آسیب جدی به واحد های مسکونی در روستاهای استان قرار بر این شد همه تمرکز نهادهای امدادرسان و دستگاه های اجرایی استان همدان معطوف به خود استان باشد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: در همین راستا طی نشست های مشترکی که فی مابین سازمان های بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع)، بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) و بنیاد مسکن استان برگزار شد بسیج سازندگی مسئولیت ساخت و بازسازی ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) را بر عهده گرفت.

وی با اشاره به اجرای طرح “جهاد همبستگی ملی” تصریح کرد: با توجه به اینکه دولت به تنهایی از عهده هزینه های ساخت و بهسازی منازل سیل زدگان بر نمی آمد ، سازمان طرح “جهاد همبستگی ملی ” پیشنهاد داد که مورد استقبال عموم مردم و مسئولین قرار گرفت؛ در این طرح که برای نخستین بار است اجرا میشود، تعداد ۲۰ هزار واحد مسکونی برای سیل زدگان تحت پوشش کمیته امداد امام (ره) و بهزیستی با مشارکت نمازگزاران مساجد، بازاریان، گروه های جهادی و خیرین در سطح کشور ساخته خواهد شد که سهم استان همدان ۵۰۰ واحد مسکونی است.

قراباغی در ادامه در خصوص روند اجرایی طرح “جهادهمبستگی ملی” گفت: در این طرح هر ۳ مسجد معین یک منزل خواهد بود که وظیفه جمع اوری کمک های مردمی و خیرین را برعهده خواهد داشت.

تامین کالاهای اساسی و ضروری سیل زدگان نیز از دیگر اقدامات طرح “جهاد همبستگی ملی” است

همچنین هر گروه جهادی به عنوان معین ساخت و بهسازی یک منزل انتخاب میشود و کار ساخت و بهسازی منزل یک فرد سیل زده را برعهده می گیرد.

وی افزود: تامین کالاهای اساسی و ضروری سیل زدگان نیز از دیگر اقدامات طرح “جهاد همبستگی ملی” است که با مشارکت اصناف و بازاریان صورت می پذیرد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان خاطرنشان کرد: برای بهبود عملکرد خدمت رسانی به سیل زدگان، سامانه عمران اجتماعی به آدرس omranejtemaei.ir طراحی شده است که تمامی خانه های آسیب دیده در سیل با اطلاعات کامل در این سامانه بارگذاری شده اند، که مردم، خیرین، گروه های جهادی، بازارایان و … می توانند با مراجعه به این سامانه از جزئیات منازل آسیب دیده اطلاعات بدست آورده و حتی منازلی را که علاقه مند هستند در ساخت و بهسازی آن مشارکت داشته باشند انتخاب نموده و کمک های خود را از این طریق هدفمند نمایند.

علی قراباغی با اشاره به جمع آوری کمک های نقدی مردم نوع دوست جهت ساخت منازل سیل زدگان بیان داشت: مردم عزیز می توانند با شماره گیری کد دستوری #۱۱*۸۸۰* به پویش ملی طرح “جهاد همبستگی ملی” بپیوندند و کمک های نقدی خود را جهت ساخت و بهسازی منازل سیل زدگان واریز نمایند.

انتهای پیام/

 

آخرین مطالب