بیشترین بازدیدها

یادداشت

رئیس فراکسیون حمایت از محور مقاومت و آزادی قدس شریف مطرح کرد؛

فرصت استفاده از روابط سیاسی-امنیتی با عراق و سوریه در توسعه تجارت

آخرین ویرایش در:
حجت الاسلام و المسلمین احمدحسین فلاحی با اشاره به اهمیت بالای حضور اقتصادی در کشورهای محور مقاومت گفت: درحال حاضر ایران رابطه سیاسی-امنیتی مطلوبی با کشورهای عراق و سوریه دارد و باید برنامه‌ای در رابطه با پیوستگی اقتصادی کشورهای محور مقاومت نیز در دستورکار قرار بگیرد که لازمه آن دیپلماسی فعال اقتصادی است.

به گزارش عصر همدان، نشست «توسعه تجارت با کشورهای عراق و سوریه؛ فرصت‌ها و چالش‌ها»، با حضور جمعی از اساتید و صاحبنظران و فعالان این حوزه در کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

این نشست، چهارمین پیش نشست تخصصی از هفتمین همایش سالانه اقتصاد مقاومتی بود که در تاریخ ۲۹ بهمن سال جاری با موضوع «تجارت منطقه‌ای؛ اولویت راهبردی» برگزار خواهد شد.

در این نشست ضمن انتقاد از ضعف دستگاه‌های مختلف دولتی و غیردولتی در استفاده از بازار کشورهای عراق و سوریه به ظرفیت‌ها، موانع و راهکارهای توسعه تجارت با این کشورها پرداخته شد.

فرصت استفاده از روابط سیاسی-امنیتی با عراق و سوریه در توسعه تجارت

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین احمدحسین فلاحی، رئیس فراکسیون حمایت از محور مقاومت و آزادی قدس شریف با اشاره به اهمیت بالای حضور اقتصادی در کشورهای محور مقاومت گفت: ظرفیت های بسیاری در کشورهای عراق و سوریه وجود دارد که برخی از آن ها از سال ها پیش وجود داشته و به خاطر جنگ در حال حاضر بدون استفاده هستند.

وی افزود: برخی ظرفیت‌های دیگر اما پس از جنگ و در بستر همکاری‌های نظامی و امنیتی میان کشورهای محور مقاومت به وجود آمده است. بنابراین باید برنامه ای در رابطه باپیوستگی اقتصادی کشورهای محور مقاومت داشته باشیم که لازمه آن دیپلماسی فعال اقتصادی است. مجلس آمادگی کامل دارد که در این مسیر با وضع قوانین تسهیل کننده و رفع قوانین دست و پا گیر به توسعه اقتصاد محور مقاومت کمک کند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب