ائمه جمعه شهرهای مختلف استان:

زمستان داغ امریکایی با رنگ خون رقم خورد/مکتب شهید سلیمانی بایید تببین و از سیره و روش زندگی الگوگیری شود

آخرین ویرایش در:
ائمه جمعه شهرهای مختلف استان با بیان اینکه مجلس سنای امریکا رنگ خون به خود گرفت و زمستانی داغ برایشان رقم زد، از خوشحالی ملت های آزادیخواه و مستضعف جهان از پیشرفت های ایران اسلامی سخن گفتند.

به گزارش عصر همدان، ائمه جمعه شهرهای مختلف استان در نماز جمعه این هفته شهرهای استان با بیان اینکه مجلس سنای امریکا رنگ خون به خود گرفت و زمستانی داغ برایشان رقم زد، از خوشحالی ملت های آزادیخواه و مستضعف جهان از پیشرفت های ایران اسلامی سخن گفتند.

نهاوند

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در خطبه های این هفته نماز جمعه نهاوند گفت: محصول فرهنگ انقلاب اسلامی ما سردار سلیمانی است که مورد احترام ملت های مظلوم است و محصول فرهنگ غربی میشود فرد فاسدی مانند ترامپ که به مردم خودش هم رحم نمی کند و منفور جهانیان است.

وی اظهار داشت: در پیشرفت های علمی، دفاعی و موشکی و نفوذ منطقه ای هیچ مذاکره ای نخواهیم کرد و به پیشرفت ها ادامه می دهیم.

مغیثی عنوان کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب در گذشته فرمودند نه جنگ می‌شود نه مذاکره می کنیم چون دشمنان به خوبی از قدرت ما خبر دارند.

وی ادامه داد: ایران اسلامی امروز دارای قدرت منطقه ای است و داعش را با تربیت امثال شهید سلیمانی نابود کرد و امروز ما دارای نفوذ منطقه ای است.

امام جمعه نهاوند گفت: دشمنان از قدرت بازدارندگی ایران اسلامی هراس دارند و نمی توانند قبول کنند که با همه هزینه هایی که در منطقه کردند ولی چیزی به دست نیاوردند و امروز محور مقاومت دست برتر را در منطقه دارند.

وی با اشاره به سالروز فرار شاه خائن اظهار داشت: در زمان طاغوت کشور وابسته بود و به برکت انقلاب اسلامی کشور در زمینه های مختلف پیشرفت کرده است و مورد حیرت جهانیان شده است.

مغیثی با اشاره به حمله مردم به کنگره امریکا گفت: این روزها شاهد دموکراسی دروغین غرب هستیم و می بینیم چه بلایی سر مردم خودشان آوردند و آبروی خودشان رفت و در دنیا رسوا شدند.

تویسرکان

حجت الاسلام ناصر حسنی در نماز جمعه ۲۶ دی ماه در مصلی امام خمینی تویسرکان گفت: سیاست مداران امریکایی تابستان سال گذشته با کمک دلارهای سعودی و رسانه های وابسته به خودشان هجمه ای روانی عظیمی علت ملت به راه انداختند که تابستانی داغ در انتظار ایرانیان است و برخی داخلی های خود فروخته نیز با آنان همراهی کردند، اما به فرموده رهبری و به یاری خدا این گونه نشد.

وی با بیان اینکه اما هم اینک جهان مشاهده می کند که امریکا خودش گرفتار زمستان داغی شده است، اظهار کرد: چهارشنبه هفته گذشته مجلس سنای امریکا رنگ خون به خود گرفت و طرفداران ترامپ با تسخیر چهار ساعته کنگره، دولت آن کشور را خار کردند و چهار نفر هم کشته شد.

خطیب موقت نماز جمعه تویسرکان افزود: علاوه بر فجایع سیاسی در امریکا، مشاهده می کنیم که مردم آن کشور به شدت گرفتار شیوع کرونا ویروس هستند تا جایی که روزانه سه تا چهار هزار امریکایی بر اثر ابتلا به کرونا در آن کشور فوت می کنند، با این وجود تعجب آور است که برخی داخلی ها به دنبال واکسن خارجی آلوده هستند، دشمن اگر طبیب بود سر خود را دعوا می کرد.

حجت الاسلام حسنی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) مبنی بر اینکه دانش اگر در ثریا باشد مردانی از فارس به آن دست می یابند، عنوان کرد: به یاری خدا واکسن کووید_۱۹ توسط جوانان کشورمان ساخته شده و مراحل تست آنان در حال انجام شد و به زودی به تولید انبوه هم می رسد.

وی در ادامه به تشکیل تمدن نوین اسلامی در جهان پرداخت و عنوان کرد: پس از سقوط چند ساعته کنگره امریکا، بسیاری از تحلیل گران از افول و سقوط این کشور مستکبر حرف به میان آوردند و حتی روزنامه واشنگتن پست گفته بود، ایران ثابت کرد که دوره ابرقدرتی امریکا تمام شده و هیچ کشور و ارتشی در دنیا وجود ندارد که به دنبال درگیری نظامی با ایران باشد، زیرا می داند شروع هر جنگی سبب می شود، تا ایران به اهداف خود یعنی نابود کردن اسرائیل غاصب برسد.

امام جمعه موقت تویسرکان با بیان اینکه دور نیست که مردم دنیا زبان فارسی را فراگیرند، افزود: رهبر انقلاب در سخنرانی ۱۹ دی به تشکیل دولت جوان حزب اللهی اشاره و تأکید کردند این بدان معنا نیست که نسل قبل را به طور کلی کنار بگذاریم چرا که تجربه نیز اثرگذار هستند، همچنان که برخی افراد همچون حاج قاسم با روحیه جوانی و جهادی خود ثابت کرد که در خدمت به اسلام و انقلاب داشتن روحیه جوانی مهم است.

حجت الاسلام حسنی تصریح کرد: بنابراین می طلبد مسئولان ما همچون حاج قاسم با روحیه جهادی برای تمدن سازی نوین اسلامی و فراهم ساختن شرایط ظهور امام زمان (عج) فعالیت های خود را پیش ببرند این یعنی رسیدن به مرحله عقلانیت انقلابی.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه کشورهای آزادیخواه و مستضعفین جهان از پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران خوشحال می شوند، گفت: امروز در کشورهای امریکای لاتین شاهد هستیم که تصاویر حاج قاسم و واکسن کووید_۱۹ در دستان مردمان این کشورها هست و آنان از این مسائل ابراز خرسندی می کنند.

خطیب موقت نماز جمعه تویسرکان با ابراز تأسف از واکنش برخی لیبرال های داخلی به ساخت واکسن کرونا در کشورمان، تصریح کرد: تعجب آور است که چرا در داخل کشور برخی به خودحقیری و خودباختگی مبتلا شدند و نمی توانند پیشرفت های علمی ـ ایرانی را ببنند و دادشان بلند می شود و با اعتماد به نفس پایین بلندگوهای تبلیغاتی آنان شروع به سر و صدا می کنند.

حجت الاسلام حسنی افزود: کشتی انقلاب اسلامی با رهبری مدبرانه رهبر انقلاب مسیر خود را ادامه می دهد هر آن که بر این کشتی سوار شود نجات پیدا می کند و هر آن که به دنبال پیروی از دشمن برود مانند افرادی که از کشتی پیاده شدند به زباله دان تاریخ می پیوندند.

اسدآباد

حجت الاسلام سیدموسی حسینی مجد، امام جمعه اسدآباد در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد، با تأکید بر رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان، اظهار کرد: بهترین چیزی که انسان را از گناه باز دارد، پاسداری و ورع است.

وی با اشاره به ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه س، گفت: مکتب شهید سلیمانی باید تبیین و ادامه پیدا کند و در عمل به سیره و روش زندگی او الگوگیری شود.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به ولایتمداری شهید حاج قاسم و الگوگیری از وی، گفت: سپاه پاسداران در مرزهای ابی افتخارآفرینی کردند و این اقتدار انقلاب اسلامی را نشان می دهد.

وی ۹دی را گرامی داشت و گفت: نباید این حماسه فراموش شود و چرا که هرچه داریم از این یوم الله هاست و مردم در این روزها فتنه ها را خاموش کردند.

انتهای پیام/

آخرین مطالب