• امروز : جمعه - ۱۰ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Friday - 1 December - 2023
3
فرمانده سپاه انصار الحسین(ع) استان همدان:

لایحه ننگین کاپیتولاسیون، شروع نهضت انقلاب اسلامی بود

  • کد خبر : 202303
  • 02 آبان 1402 - 22:13
لایحه ننگین کاپیتولاسیون، شروع نهضت انقلاب اسلامی بود
فرمانده سپاه انصار الحسین (ع) استان همدان گفت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران، لایه زیرین انقلاب اسلامی را از زمان تصویب لایحه ننگین کاپیتولاسیون، بنا نهاد که با همراهی علماء و مردم موفق به این کار شد.
سردار مظاهر مجیدی در گفتگو با خبرنگار عصر همدان با اشاره به نهضت امام خمینی(ره) که از مبدا انقلاب اسلامی با یک نهضت ضد امپریالیستی شروع شد، اظهار داشت: در زمان طاغوت تسلط کاملی روی ایران پیدا کرده و تمام مراکز فرهنگی و دینی را محدود کرده بودند.
فرمانده سپاه همدان افزود: تمام نمادها ونمودهای اسلام را خصوصاً مکتب حسینی را محدود کرده و به حقایق اسلامی تسلط پیدا کرده و محدودیت‌های خفقان کننده‌ای را برای جوانان ما ایجاد کرده بودند.
وی تاکید کرد: لذا وقتی امام خمینی (ره)، انقلاب را بدست گرفت، از منظر مبارزه با استکبار بلند شده و ایران را از زیر یوغ آنها درآورد.
فرمانده سپاه همدان با بیان اینکه وقتی آمریکایی‌ها محدویت‌هایی برای ایران قائل شدند، با مخالفت امام(ره)، روبرو شدند، اذعان داشت: آنها مجبور شدند رهبر کبیر انقلاب را تبعید کنند ولی او فریادش را از خارج کشور به گوش مردم رساند و نهضت بزرگ اسلامی را  در آنجا پایه‌ریزی کرد.
سردار مجیدی گفت: حرکت شتابان آگاهی بخشی امام خمینی(ره) در سال‌ ۳۲ تا ۴۲ بیشتر شده و بیشترین تاثیر را روی نسل جوان گذاشته چرا که حقایق جامعه را بیان کرده و نسل جوان آن‌ روز  بیشتر پذیرش شنیدن حقایق را داشتند.
سردار مجیدی با اشاره به جنایت‌های زمان پهلوی که باعث تنفر مردم از این رژیم شده بود، عنوان کرد: این ایجاد محدودیت‌ها باعث شده بود تا خود مردم به پذیرش نهضت حضرت امام(ره)، راغب باشند.
فرمانده سپاه همدان گفت: رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران،  لایه زیرین انقلاب اسلامی را از زمان تصویب لایحه ننگین کاپیتولاسیون، بنا نهاد که با همراهی علماء و مردم موفق به این کار شد.

وی  با تاکید بر مقاومت همیشگی مردم در راه پیروزی انقلاب اسلامی، بیان داشت: امروز هم مردم با مقاومت، ایستادگی و مهم‌تر از هر چیزی همراهی مقام معظم رهبری می‌توانند کارهای نشدنی را انجام دهند.

لینک کوتاه : http://asrehamedan.ir/?p=202303
  • دیدگاه‌ها برای لایحه ننگین کاپیتولاسیون، شروع نهضت انقلاب اسلامی بود بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.