• امروز : دوشنبه - ۲۰ آذر - ۱۴۰۲
  • برابر با : Monday - 11 December - 2023
3
رئیس ستاد انتخابات در اسدآباد:

داوطلبان مجلس در حوزه انتخابیه اسدآباد به ۵۳ رسیدند

  • کد خبر : 202271
  • 04 آبان 1402 - 11:28
داوطلبان مجلس در حوزه انتخابیه اسدآباد به ۵۳ رسیدند
رئیس ستاد انتخابات در شهرستان اسدآباد از ثبت‌نام قطعی و نهایی 53 نفر در این حوزه انتخابیه شهرستان خبر داد و گفت: از این تعداد 3 نفر زن و مابقی مرد هستند که 94 درصد ثبت‌نامی‌ها را آقایان تشکیل می‌دهند.

حسین‌علی شرکائی در گفتگو با خبرنگار عصرهمدان با اشاره به پایان ثبت‌نام قطعی و نهایی داوطلبان دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در عصر دیروز، گفت: در حوزه انتخابیه اسدآباد ۵۳ نفر داوطلب این دوره مجلس ثبت‌نام خود را قطعی کردند.

فرماندار و رئیس ستاد انتخابات در شهرستان اسدآباد افزود: در دوره انتخابات مجلس دوازدهم، ۵۳ نفر داوطلب ثبت‌نام خود را قطعی کردند که از این تعداد ۳ نفر زن و ۵۰ نفر مرد هستند.

وی در خصوص اینکه شب گذشته آمار ۴۸ و ۵۱ نفر ثبت‌نام قطعی داوطلبان مجلس در این حوزه انتخابیه اعلام شده، افزود: وزارت کشور شب گذشته ۳ نفر و امروز هم ۲ نفر را با اتمام ثبت مدارک داوطلبان به آمار اضافه کرد که به طور قطعی آمار به ۵۳ نفر رسیده است.

شرکائی خاطرنشان کرد: در ۷ روز هفته ثبت‌نام داوطلبان مجلس، به ترتیب ۳ نفر، ۲ نفر، ۲ نفر،۲ نفر،۳ نفر، ۱۱ نفر، ۱۳ نفر و ۱۹ نفر ثبت‌نام خود را قطعی کردند.

وی با بیان اینکه حوزه انتخابیه اسدآباد داوطلب نمایندگی مجلس که مدرک فوق دیپلم و حوزوی ثبت‌نام کرده باشد، نداشته است، افزود: ۷ نفر با مدرک لیسانس، ۳۵ نفر فوق لیسانس، دکتری ۱۱ نفر ثبت نام کرده اند.

رئیس ستاد انتخابات در شهرستان اسدآباد یادآور شد: داوطلبان مجلس در این حوزه انتخابیه در سنین ۳۰ تا ۳۵ سال ۷ نفر، ۳۵ تا ۴۰ سال ۸ نفر، ۴۰ تا ۴۵ سال ۱۰ نفر، ۴۵ تا ۵۰ سال ۵ نفر، ۵۰ تا ۵۵ سال ۹ نفر، ۵۵ تا ۶۰ نفر ۱۱ نفر، ۶۰ تا ۶۵ سال ۳ نفر هستند که در سن ۶۵ تا ۷۵ سال هم داوطلبی نداشتیم.

وی با بیان اینکه ۹۴ درصد از داوطلبان مجلس در این حوزه انتخابیه مرد و ۶ درصد نیز زن هستند، افزود: ۱۷ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی سابقه ایثارگری و ۳۶ نفر نیز فاقد ایثارگری هستند.

شرکائی با بیان اینکه بعد از ثبت‌نام قطعی و نهایی داوطلبان مجلس شورای اسلامی در این دوره، مرحله تأییدیه مدارک داوطلبان به مدت ۱۵ روز از سوی هیئت اجرایی انجام خواهد شد.

وی یادآور شد: بعداز تأیید مدارک داوطلبان از سوی هیئت اجرایی ستاد انتخابات، نوبت به تأیید صلاحیت افراد از سوی شورای نگهبان می‌رسد که آنان نیز ۱۰ روز مهلت خواهند داشت که این امر را انجام دهند. انتخابات دوازدهین دوره مجلس شورای اسلامی به همراه انتخابات مجلس خبرگان رهبری در ۱۱ اسفند امسال برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/ن

لینک کوتاه : http://asrehamedan.ir/?p=202271
  • دیدگاه‌ها برای داوطلبان مجلس در حوزه انتخابیه اسدآباد به ۵۳ رسیدند بسته هستند

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.